24 Eylül 2017 Pazar

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Şimdi İcraat Zamanı

22 Mart 2012 Perşembe 16:40

1967 yılında büyük uğraşlar sonucu kurulan ve 45 yıllık mazisinde ilk kez böylesine duygu yüklü bir sezon yaşayan Ispartaspor’un zor süreci devam ediyor. Geçtiğimiz yıl vurdumduymazlık nedeniyle Spor Toto 3. Lig’den düşürülen pembe-yeşilli takım Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde de il statüsüne takılarak buradan da büyük bir mucize olmazsa daha da alta düşecek.

Ispartaspor Kulüp Başkanı Şevket Savlu, tek başına takımı ayakta tutmaya çalıştı ve 1 puanla aldığı takımı 20 puana ulaşmasına rağmen ilk kontenjanına takıldı. Pembe-yeşilli takım son transferle bu ligin en iyi ekiplerinden biri olduğunu gösterdi. Halbuki  ara transferlerde bu isimler kadroya dahil edilmiş olsaydı durum çok daha farklı olurdu. Savlu’nun Isparta futbol camiasını hareketlendirmiştir. Ve verdiği destek de ortadadır.
   
Ispartaspor, haftaya lider giren takımları tek tek zirveden etmiştir. Sarayönü Belediyespor’la berabere kalan ve Emirdağspor’u deviren pembe-yeşilliler, diğer temsilcimiz Emrespor’un ise önünü açmıştır. Kırmızı-şimşeklerin rakiplerinden 5 puan alarak ligde bir anda ibreleri değiştiren Ispartaspor, ortaya koyduğu futbolla dikkatlerine üzerine çekmeyi başarmıştır. Şimdi herkes birbirine soruyor.  “Ispartaspor nasıl küme düşer?”
   
Gazeteci büyüğüm Sedat Cican bu haftaki yazısında, “45 yıllık Ispartaspor ise 3 puana sevinirken, Sarayönü Belediyespordan sonra Emirdağspor’u,  koltuğundan ederek,  (liderleri  indirmeyi,   ne kadar çok sevdiğini’  göstermiş oldular. Ayrıca hemşerisi Emrespor’u  da 20. hafta sonunda yeniden,   liderlik koltuğuna oturttular. (Zira Emrespor da,  deplasmanda  Demre Belediyespor’u 5-2  yenmeyi başardı.)
ISPARTASPOR,  bu inançlı kadrosuyla,   küme düşmemelidir. Yazık olur vallahi. Onur abidesi olan bu gençler ligde kalmalı ve diğer hemşehrisi  İL ÖZEL İDARESPOR,  LİGDEN ÇEKİLEREK, 45 YILLIK ISPARTASPOR’A,  YOL VE  YÖN VERMELİDİR.  İl barajı,  derdinden kurtarmalıdır.

Birbirlerini,  kırmadan, dökmeden, saygı ve sevgi çerçevesi içinde. (Keza  mazide,  Ispartaspor profesyonel takımken, il özel idarespor amatör kümede mücadele veriyordu.)

İşin özeti şu…
ISPARTASPOR TARİH OLURSA,  BUNUN  VEBALİ  VE  FATURASI,  AĞIR OLUR. FEDAKARLIK YAPMA ZAMANI VARKEN,  GEREKEN ÇABA GÖSTERİLMELİDİR.    BU İSE TARİHİ BİR GÖREVDİR” diyerek önemli bir konuya dikkat çekmiştir.

HERKES GÖREV BAŞINA
Sayın Cican’ın yazısının tümüne katılıyorum. Yıllardır Isparta amatöründe futbolcu yetiştiren Özel İdare altyapıya eğilerek hedefi ve ismi olan kulüplere yol açmalıdır. Bu konuda başta Vali Memduh Oğuz’a, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a AK Parti Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç’e ve Recep Özel’e MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz’a ve CHP Milletvekili Ali Haydan Öner’e, Genel Sekreter Tufan Uysal’a ve Özel İdarespor Yönetimine büyük görev düşüyor.

Bu sene maalesef ve maalesef kentin büyükleri Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde bulunan ekiplere gereken desteği vermedi. Seçim öncesinde büyük vaatlerde bulunan milletvekilleri takımlara şu ana kadar destek olmadılar. Isparta halkının içi yanıyor. Taraftarından esnafına kadar. Herkes, “Ne olacak bu takımın hali” diyor.İşte bu sese kulak vermek gerekiyor.

EMRESPOR YALNIZ BIRAKILMAMALI
Bu arada Bölgesel Amatör Futbol Ligi 7. Grubun lideri Emrespor ise bu hafta Kumluca Belediyespor’la hayati bir karşılaşma oynayacak. Kırmızı-siyahlılar, bu hafta Kumluca Belediyespor’u yenerek grup liderliğini garantilemek istiyor. Zira son hafta küme düşen Beyşehir Belediyespor karşılaşması bu müsabakadan daha kolay geçecek gibi görünüyor. Emrespor, bu grubu lider tamamlaması halinde Play-Off’a moralli girecektir. Kırmızı-şimşekler 3. Lig hedefine ulaşırsa mahalle takımı olarak tarihe geçecek.

HİÇ DEĞİLSE FİNALDE YALNIZ BIRAKMAYIN
Sadece Emre mahallesi halkının desteğiyle bu iş olmaz. Tüm kent hedefe giden Emrespor’a kucak açmalıdır. Kırmızı-siyahlı ekibi final niteliğindeki maçlarda yalnız bırakmamak gerekiyor. Protokol tribünü bomboş ve bir babayiğit aranıyor. Şu unutulmasın sezon başından bu yana sadece bir insanın desteğiyle ayakta duran takıma hiç değilse finalde yalnız bırakmayın.

Yalnız konuşarak, yaparım ederim diyerek bir yere varılmaz ve hiçbir iş gerçekleştirilemez. Atıp tutmaktan ziyade harekete geçip uygulamak ve çalışmak lâzımdır. Atalarımızın dediği gibi unutulmamalıdır ki Lafla peynir gemisi yürümez. Şimdi icraat zamanı. Sarayönü Belediyespor takımı Isparta’da adeta savaş çıkardı, ceza almadı. Emrespor’u kurtlar sofrasında yalnız bırakmamak lazım. Emeklerin yenmemesi için güç birliği şart. Şimdi bırakın küskünlüğü. Gün destek ve tek yürek olmak zamanıdır.
Öte yandan bir takım çevreler şahsımı yıpratmak amacıyla bir takım yollara gittiler. Şikayetler, tehditler vb. hareketlerle şahsımı yıldıramayacağını anlayanlar bugün kaçacak delik arıyor. Bu memlekette kraldan çok kralcı var. Herkes kimin ne yaptığına değil kendi yaptığına baksın. Şu unutulmasın ki beni eleştirecekler ilk önce kendini tartsınlar. Hayatları boyunca yağcılıkla, yakalıkla tutunan bu tiplere sadece gülüyorum.

Levent DOĞAN

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR