08 Aralık 2016 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Kasım 2016 Salı 17:10

Son Dakika! 2016 KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı

Son Dakika! 2016 KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı
Son Dakika! 2016 KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı

16 Ekim'de gerçekleşen Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçları ÖSYM'nin sitesinde açıklandı
1 SORU İPTAL EDİLDİ
ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, sınava ait madde analizleri incelendi, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlandı ve itirazlar bilimsel açıdan değerlendirildi. Değerlendirmeler sonucunda, genel kültür testinin temel soru kitapçığında yer alan 12'nci sorunun iptal edilmesine karar verildi.
DEĞERLENDİRME TAMAMLANDI
İptal edilen soru, ilgili testte en az 1 cevabı bulunan tüm adaylar için "doğru cevaplanmış" kabul edilerek, 2016 KPSS ön lisans değerlendirme işlemleri tamamlandı.
Sınav sonuçları, ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklandı.
KPSS NE ZAMAN YAPILACAK
23 Ekim 2016 tarihinde yapılacağı duyurulan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın Ortaöğretim Düzeyi, 20 Kasım 2016 tarihinde yapılmasına karar verildi.
KPSS SAATİNDE DEĞİŞİKLİK
ÖSYM'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak KPSS Ortaöğretim oturumunun 09.30 olarak belirlenen başlama saatinin, 10.00 olarak değiştirilmesine karar verildiği kaydedildi.
SINAV MERKEZLERİ
ÖSYM gerektiğinde, sınava başvuran aday sayısına bağlı olarak listede yazılı sınav merkezlerine ek olarak yeni sınav merkezleri açabilir veya listede yazılı sınav merkezlerinden bazılarını iptal edebilir.
Kapasitesi dolmuş veya iptal edilmiş sınav merkezlerini isteyen adayların, sınava başvurusunu tamamladığı tarih de dikkate alınarak (sınava son başvuru gününde başvuran adaylardan başlamak üzere) belirlenecek bir kısmı, kapasitesi dolmamış diğer sınav merkezlerine atanır. Böyle durumlarda adayın sınava gireceği yeri saptama yetkisi ÖSYM'ye aittir.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR