25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Şubat 2015 Salı 07:01

Sonuç Bildirgesi Yayınlandı

Sonuç Bildirgesi Yayınlandı
Sonuç Bildirgesi Yayınlandı

Türkiye genelinde faaliyet gösteren Yörük Türkmen dernekleri, federasyon ve konfederasyonların katılımıyla Bursa’nın Orhaneli ilçesinde yapılan “Yeniden Diriliş Çalıştayı” sonuç bildirgesi yayınlandı.

Yayınlanan bildirgede, “Türkiye genelinde faaliyet gösteren Yörük Türkmen derneklerimiz, federasyon, konfederasyonlarımız ve Yörük Türkmen kültürüne gönül vermiş tüm katılımcıların oy birliği ile 07.02.2015 tarihinde, saat 18.50’de Bursa İli Orhaneli ilçesinde yapılan “Yeniden Diriliş Çalıştayı’nda “Türkiye Yörük Türkmen Birliği”nin kurulması kararı alınmıştır.

Türkiye Yörük Türkmen Birliği, ülke bütünlüğünü tesis, dil birliğinin devamı, İdeal birlikteliği sağlamak, Dünya Türklüğü ile kucaklaşarak dünya emperyalizminin mezalimi altındaki Doğu Türkistan, Ortadoğu, Balkan ve Kafkas Türkleri başta olmak üzere Dünya Türklüğüne sahip çıkarak, Türk kimliği ve kültürünün yaşatılmasıdır.

Türkiye Yörük Türkmen Birliği, İslam coğrafyası ve Türk dünyası ile bütünleşmeyi, kucaklaşmayı kendisine ilke edinmiştir. İslam coğrafyası ve Türk dünyasında yaşanan zulüm, baskı ve hatta katliamlar biz Yörük Türkmen camiasını derinden yaralamaktadır. Bu yapılan zulüm işkence ve katliamların biran önce durdurulması konusunda gerekli girişim ve faaliyetlerin yapılması bizlerin birinci önceliğidir.

İslam coğrafyası ve Türk Dünyasının en önemli kalelerinden biri olan Mısak-i Milli sınırlarımız içerisinde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti isminin, bağımsızlığımızın sembolü olan ay-yıldızlı bayrağımızın, üniter devlet yapımızın hiçbir ortamda tartışmaya açılamayacağı ve pazarlık konusu edilemeyeceği, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi dilinin Türkçe olduğu gerçeğinin değiştirilemeyeceğini önemle vurgular, milli değerlerimize sahip çıkmanın asli görevimiz olduğunu belirtiriz.

Ülkemizin doğu, güneydoğu başta olmak üzere, muhtelif bölgelerinde terör odaklarının devleti ve hukuku yok sayan bölücü, ayrıştırıcı ve yıkıcı faaliyetlerinin biran önce durdurulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, doğu ve güney doğuda yapılan bu etnik ayrımcılığın milletimize zarar ve rahatsızlık verdiğinden, bölgede acilen hukukun üstünlüğünün sağlanması gerekmektedir.

Yörük Türkmen camiası olarak, doğu ve güney doğuda yaşayan Türkmen kardeşlerimizle bütünleşmek, bölge halkıyla sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunarak, ülke bütünlüğüne katkı sağlamak amacıyla en kısa sürede çalışmalara başlanılacaktır.

Yörük Türkmen Birliği Ülkemiz ve milletimiz için her türlü fedakârlığa katlanmayı, çileyi şerbet olarak içmeyi kendisine ilke edinmiş bir gönül hareketidir. Yapılan “Yeniden Diriliş Çalıştayı’nın ve bu çalıştay da ortaya çıkan sonuçların Türk İslam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, Kamu oyuna saygıyla duyururuz” denildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR