20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Temmuz 2013 Pazar 14:52

Sorunları Bakan’a Aktardılar

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Türkiye genelindeki tüm oda ve borsaların başkanlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.
Sorunları Bakan’a Aktardılar

Toplantıya Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nuri Dirik birlikte katıldı. İftar yemeği sonrasında istişare toplantısı yapıldı.

Toplantı sonrası Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile bir araya gelen ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar ve Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nuri Dirik, Isparta’nın sorunlarını kısa kısa aktarma fırsatı buldular.

Ispartalı oda başkanları adına konuşan ITSO Başkanı Başdeğirmen, Isparta Gümrük Müdürlüğü’nde yaşanan teknik ve alt yapı sıkıntıları ile ihracatçıların karşılaştığı sorunları anlattı. Başkan Başdeğirmen, elma ve gül ürünleri için çeşitli ülkelerin uyguladıkları yüksek gümrük tarifeleri sorunun çözülmesini istedi ve elmaya yıl boyunca ton başına 100 dolardan az olmamak üzere destek talep etti.

Ayrıca, Başkan Başdeğirmen, gül ürünleri iç ve dış ticaretinde yaşanan sıkıntıları Bakan’a aktararak çözümü konusunda destek istediklerini belirtti. Isparta’nın teşvik mağduru olduğunu vurgulayan Başkan Başdeğirmen Isparta’nın imalat sanayinde rekabet gücünün eksikliğinin en önemli nedenin teşvik olduğunu belirtti.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan üç adet raporu Sayın Bakana sundu. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı raporları inceledikten sonra bu konuların ve hazırlanan raporların çok önemli konular ve çalışmalar olduğunu ve Bakanlık olarak konuyu ivedilikle değerlendireceklerini belirterek “bayram sonrası Bakanlık makamında sizlerle beraber sonuca gidecek çalışmaları yapalım.” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR