25 Eylül 2017 Pazartesi

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Sözler Neden Tutulmuyor?

28 Kasım 2013 Perşembe 10:16

Siyasi partiler 2014 yerel seçimleri için Isparta belediye başkanlığı adaylarını AK Parti haricinde belirledi. CHP SDÜ eski Rektörü Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı’yı, Saadet Partisi Süleyman Çakan’ı MHP ise mevcut başkan Yusuf Ziya Günaydın’ı yeniden aday gösterirken gözler AK Parti’de. AK Parti’nin adayı belli olduktan sonra partililer seçim çalışmalarına hız verecektir.

Isparta son yıllarda sporda büyük bir çöküş içerisinde. Futboldan, basketbola, basketboldan, hentbola bütün dallarla ilgilenen yönetici, antrenör ve sporcular ilgisizlikten yakınıyor.
Bireysel dallarda son yıllarda başarılı olan sporcuları tek tek saymaya çalışacağım: Bu sporcularımızın çoğu milli takımda.

İŞTE ONLAR:
Kros: Meryem Özçelik, Fatma Nur Uludağ, Derya Demiral, Hakan Duvar, Buket Yağcı, Funda Erdoğan,
Okçuluk: Begünhan Elif Ünsal, Gizem Kocaman, Özgür Özen, Yahya-Salih Ürem
Kayak: Fahriye Esra Başyiğit, Mirza-Aslancan Taş, Faik Çelik,
Wushu: Sümeyye Barbaros
Boks: Sema Çalışkan
Yüzme: Engin Demiralay, Zeki Yiğit Selçuk, Kemal Erdem Orhon, Salih Delikanlı, Berk Bolat,
Badminton: Muammer Çankaya, Kemal Erdem Orhon, Sedat Tümkaya,
Vücut Geliştirme: Yunus Bıçaklı,
Muay-Thai-Ata Sporu: İsmail Solak, Murat İşler
Tekvando: Tuba Abuş, Yaşar Erbil
Çocuk Fitness: İzel Çevik, İclal Ünsal, İrem Nur Öztürk, Zeynep Aydoğdu, Fulya Büyükleblebi, Muhammed Sakallı,
Satranç: Orkhan Eminov
Halter: Emine Şensoy, Musa Çetintürk
Karate: Figen Yıldırım, Hamza Abacıoğlu, Kadir Yıldırım, Yaşar Topçu.

İsmini sayamadığım mutlaka olmuştur. Bu sporcularımız, Isparta’yı ve ülkemizi büyük bir fedakârlıklar içerisinde temsil ederken, bugün milletvekilleri, belediye başkan aday ve aday adayları, işadamları ne yaptı? Milli sporcular, küçükte olsa onure edilmedi.
Şu an Isparta’da futbol hariç 4109 aktif sporcu bulunuyor. Faal kulüp sayısı ise 102. Gün geçtikçe kulüp sayısı artacağına azalıyor. Azalmasının nedenleri sahipsizlik ve sponsorsuzluk.

Yaşanabilir iller sırasında ilk sıralarda yer alan Isparta’da oldukça güçlü firmalar varken bugün IYAŞ Yönetim Kurulu dışında hiç kimse bu sporculara kucak açmadı. Şimdi adaylar projelerinden bahsediyor. Her seçim öncesi Süper Lig, altyapı, sponsorluk sözleri veriliyor. Ancak ne yazık ki, bu sözler yerine getirilmiyor. Tabii bu seçim öncesi verilen ya da verilecek olan bu sözler yerine gelecek mi gelmeyecek mi onu daha sonra göreceğiz. Ama görünen o ki Isparta halkı kan ağlıyor. Çünkü Ispartaspor sahipsiz bırakıldı, Emrespor resmen bertaraf edildi. Bugün acı bir gerçekçi spor dalları arasında Isparta’nın sadece voleybolda bir takımı var. Erkek voleybol takımını da Karadenizli İşadamı Atilla Önal ayakta tutmaya çalışıyor. Önal, Eğirdir’in elmasını düşünürken sizler bu memleketin sporu için neler yaptınız ve neler yapacaksınız?

Evet Isparta’ya yeni bir spor salonu, yeni tesisler yapılacak. Ancak spor ve sporcuya sahip çıkılmadıktan sonra neyleyim ben tesisleri.
Sayın Belediye Başkan Aday ve Aday Adayları, bu şehre yapılacak en
büyük hizmet spordur. Isparta halkı spor sevgisini yeniden canlandıracak adaylar istiyor. Halk gelir kaynakları yaratacak, kendi ayakları üzerinde durabilecek, altyapıya sahip çıkacak başkan adaylarını görmek istiyor. Yani kısacası icraatlarıyla konuşan bir başkan, bu şehri zirveye taşır.

Adaylara önerim şu: Sporu hafife alan kaybeder. Spor camiası geniş bir camiadır. Rezil de eder vezir de. Bu halk yanlışları asla unutmaz. Karar sizin.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 6 yorum yapıldı.
    YAZARLAR