20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Mayıs 2013 Perşembe 21:00

Sözleşme İmzalandı

Yüksek Hakem Kurulu 15 Mayıs 2013 tarihinde toplanarak kararını taraflara ulaştırdı. Eğirdir Belediyesi ve Belediye İş Sendikası 22 Mayıs 2013 tarihinde masaya oturarak Toplu İş Sözleşmesini diğer maddeleri ile birlikte Yüksek Hakem Kurulu kararına göre i
Sözleşme İmzalandı

Eğirdir Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında 8 Şubat 2013 tarihinde başlayan Toplu İş Sözleşmesi uyuşmazlıkla sonuçlanmıştı. Eğirdir Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında tutanak tutularak Yüksek Hakem Kurulu’na gitmesine karşılıklı karar verilmişti.

Yüksek Hakem Kurulu 15 Mayıs 2013 tarihinde toplanarak kararını taraflara ulaştırdı. Eğirdir Belediyesi ve Belediye İş Sendikası 22 Mayıs 2013 tarihinde masaya oturarak Toplu İş Sözleşmesini diğer maddeleri ile birlikte Yüksek Hakem Kurulu kararına göre imza altına aldı.

Belediye İş Sendikası Isparta Şube Başkanı Cemal Kurt, “Toplu İş Sözleşme süresinde Eğirdir Belediye Başkanımız Osman Nuri Özmeral ve Başkan Yardımcısı Emin Kolancı ile diğer daire müdürlerimize işçilerimize karşı hoş görülü ve anlayışlı uyumlu çalışmalarından dolayı sendika yönetimimiz ve işçi arkadaşlarımız adına teşekkür ederim. Yapılan Toplu İş Sözleşmesinin Belediyemize, Sendikamıza ve üyelerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, “Belediye İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmemizi imzalamış bulunuyoruz. Allah’a şükür, Belediye İş Sendikası ve işçilerimizle hiçbir sıkıntımız olmamıştır. Sendikanın bazı taleplerinde anlaşma sağlanamadığı için Yüksek Hakem Kurulu’na gidilmiştir. Buradan gelen karara göre karşılıklı iyi niyet içerisinde yapılan görüşmeler neticesinde işçimize hakları verilecektir. Sendika idarecilerine ve işçilerimize toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR