19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Aralık 2011 Çarşamba 17:56

"Sözleşmeli Er"liğe Başvuracaklar Dikkat !

Profesyonel orduya geçiş çalışmaları bağlamında TSK'nın sözleşmeli er ihtiyacını karşılamak için açılan kadrolara müracaat süresi doluyor.
Sözleşmeli Erliğe Başvuracaklar Dikkat !

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücüne güç katılması için yürütülen profesyonel orduya geçiş çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığının sözleşmeli er ihtiyacını karşılamak amacıyla başlatılan personel alım sürecinin sonuna yaklaşılıyor.

Şu ana kadar binlerce adayın müracaat ettiği sözleşmeli askerlik kadroları için başvuru süresinin sonuna yaklaşılmış durumda.

Önemli bir iş sahibi olmak ve aynı zamanda da ülkeye asker olarak hizmet etmek isteyen gençlerin ellerini çabuk tutması gerekiyor.

Sağlıklı, güçlü ve idealist gençler arasından seçilecek askerlerin, en az ilköğretim mezunu, vatanî görevini yapmış ve terhislerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekiyor. Adayların ayrıca yirmi altı (26) yaşından da gün almamış olması gerekli.

Başvuru Adresi: " www.kkk.tsk.tr " adlı internet sitesinden alınan bilgiye göre halen silâh altında bulunan daha önce başvuru yapmış veya yapmamış tüm adaylar başvuruda bulunabilecekler.

31 Aralık 2011 tarihine kadar devam edecek başvuruların ardından adaylar ön sağlık, fiziki kabiliyet testi ve mülakat sınavlarından geçirilecek. Türk Ordusu yeni kadrolarla gücüne güç katmış olacak

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR