19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Mart 2013 Cuma 20:30

Su Kirliliği Analizleri Yapılıyor

Tarımsal Kaynaklı Nitrat izleme Programı kapsamında, Eğirdir, Beyşehir ve Kovada gölleri ile Karacaören baraj göletinde su kirliliği analizleri yapıldı.
Su Kirliliği Analizleri Yapılıyor

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Isparta il sınırları içerisinde toplam 24 istasyonda Yer Altı Sularında Nitrat izleme 3 aylık periyotlar halinde, Eğirdir gölü, Beyşehir gölü, Kovada gölü ve Karacaören baraj göleti üzerinde toplam 10 istasyonda yüzey suyu Nitrat izleme analizleri programda belirtilen aylık periyotlarda hassasiyetle yapılmaktadır.

Bu çerçevede Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti ortak fonundan Bakanlığımızca alınan 20 adet mobil laboratuvar aracından bir tanesi Antalya-Isparta-Burdur illerini kapsayan bölgemizde hizmet vermektedir.
Eğirdir, Beyşehir ve Kovada gölleri ile Karacaören baraj göletinde toplam 7 istasyonda yine 3 aylık dönemler halinde Su Kirliliği izleme Programı kapsamında Su kirliliği analizleri yapılmıştır.

Analiz sonucları internet üzerinden anında Nitrat Portalına aktarılıp değerlendirmeleri Bakanlık yetkilileri tarafından yapılmaktadır. Sonuçların sağlıklı elde edilmesi için analizlerin hassasiyetle yapımına devam edilmektedir.

İlimiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren 15 adet perakende balık satış yerlerinin denetim ve kontrolleri 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu çerçevesinde periyodik olarak yapılmış, Su Ürünleri av yasaklarının başlamasıyla, balık stok tespit çalışmaları ve kontroller hali hazırda devam etmektedir” denildi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR