20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Temmuz 2013 Çarşamba 14:48

Suriye'li Muhaliflere Bağışlayacak

Isparta İl Genel Meclisi Başkanı, Isparta Barosu avukatlarından Osman Zabun, bir mağazanın çekilişinden kazandığı otomobili satarak Suriye'li muhaliflere bağışlayacağını açıkladı.
Suriyeli Muhaliflere Bağışlayacak

Isparta İl Genel Meclisi Başkanı, Isparta Barosu avukatlarından Osman Zabun, geçen aylarda Ankara'da bir alışveriş merkezinden yaptığı harcama sonrası kredi kartı bilgileriyle katıldığı çekilişten 2014 model Fiat Fiorino marka araç otomobil kazandı.

Aracı kazandığını bir yakınının ismini gazete ilanında görmesiyle öğrendiğini belirten Zabun, yaklaşık 30 bin lira değerindeki aracın satışını yaparak parasını Suriye'de muhalif güçlere destek vermek için göndereceğini söyledi.

İl Genel Meclisi Başkanı Zabun, aracını 14 Ağustos tarihine kadar teslim alacağını belirterek şöyle konuştu: "Aracı satacağım. Parasını Suriye'deki zalim diktatöre karşı mücadele veren muhalif gruplara destek amaçlı göndereceğim. Bu kesinlikle bir hayır hasenat işi değil. Çünkü hayır işinde sağ elin verdiğini sol elin verdiği görmez. Bu zulme karşı bir dik duruştur. Ayrıca Avrupa'nın sözde, ülkelere değerler olarak transfer etmeye çalıştığı demokrasi ve özgürlük gibi kavramların içi boş kavramlar olduğunu ve Batının bunları kendileri için esas alırken, diğer milletler için bu değerler söz konusu olduğunda nasıl çifte standart uyguladıklarına, iki yüzlü davrandıklarına dikkat çekmek istedim. Suriye'de demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren grupların mücadelesine dikkat çekmek istedim."

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 13 yorum yapıldı.
    YAZARLAR