21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
06 Şubat 2014 Perşembe 14:13

Sürücüleri Tatmin Etmedi

Otogaz satışları 14-17 kuruş aralığında ucuzladı ancak sürücüler, indirimin sevindirici ama fiyatların hala pahalı olduğundan dert yandı.
Sürücüleri Tatmin Etmedi

Otogaz (LPG) satışları 14-17 kuruş aralığında ucuzladı. Tarifelerin yarından itibaren geçerli olacağı bildirildi. Sürücüler, indirimin sevindirici fakat fiyatların hala pahalı olduğundan dert yandı.

Geçtiğimiz hafta motorine yapılan indirimin ardından LPG'de de yarından itibaren geçerli olmak üzere 14-17 kuruş aralığında indirime gidildi.
Akaryakıt istasyonlarında araçlarına gaz doldurmak isteyen vatandaşlar, indirimdenhaberdar olmadıklarını fakat az da olsa yapılan indirimden memnun olduklarını söyledi. LPG fiyatlarının hala pahalı olmasından dert yanan sürücüler, fiyatların daha da aşağı çekilmesi gerektiğini belirtti.

Bir LPG istasyonunda aracına gaz dolduran bir sürücü yapılan indirimden haberi olmadığını belirterek, "Biz erken davrandık. Sevindirici bir haber. Haberim yoktu. 14 kuruş nedir ki yani… Biraz daha indirim olması lazım çünkü 3,13 fiyatla benzini yakaladık. Bu şekil ne yapacağız ki? Daha indirim olmasını istiyoruz tabi ki; çünkü şu anda akaryakıtta ülke birinciliği hiç kimseye vermiyor ama bunun biraz daha indirimli, uyumlu olması gerekir." şeklinde konuştu.

Bir başka sürücü ise "Indirim olsa ne olacak? Bizim aldığımız 10 liralık. Yine pahalı geliyor bize." dedi. Fiyatın pahalı olduğunu ve daha fazla indirim olmasını isteyen vatandaş, LPG fiyatlarının 2 - 2,5 liraya düşmesi gerektiğini ifade etti.

Otogaz ürünlerinin perakende satış fiyatları, dağıtım şirketlerinin maliyetine ve rekabet şartlarına, illere ve söz konusu şirketlere göre litrede birkaç kuruş farklılık gösterebiliyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR