22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Mart 2016 Perşembe 15:02

Sütçüler'e Tatil Köyü

Yaşam koşullarının zor olmasına rağmen mükemmel doğasıyla insanları kendisine hayran bırakan Isparta’nın yeşil ilçesi Sütçüler yeni bir mesirelik alana daha kavuşuyor.
Sütçülere Tatil Köyü

Yaşam koşullarının zor olmasına rağmen mükemmel doğasıyla insanları kendisine hayran bırakan Isparta’nın yeşil ilçesi Sütçüler yeni bir mesirelik alana daha kavuşuyor. Tüm zorluklara rağmen ilçeye en iyi hizmeti götürmeye çalışan İlçe Belediye Başkanı Mustafa Üstün, zor olanı başardı ve ilçeye tatil köyü kazandıracak.

A TİPİ MESİRELİK ALAN İZNİ ALMAYI BAŞARDI
Yaptığı girişimler sonucunda, Orman Genel Müdürlüğü’nden A tipi mesirelik alan izni çıkaran Belediye Başkanı Mustafa Üstün, söz konusu alana tatil köyü yapmak için kolları sıvadı. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın da desteğini arkasına alan Başkan Üstün, “Tatil köyü olarak dizayn edeceğimiz alanda 18 adet izolasyonlu çadır, 1 restaurant ve 3 adet bungalov ev yapılacak” dedi.

İLÇEMİZDE TURİZM YAPILABİLİR
Amacının, Sütçüler’de istihdamı artırmak ve ilçenin gelişmesi, önünün açılması için turizm yapılabileceğini göstermek olduğunu anlatan Başkan Üstün, “St Paul yolu üzerinde olmamız bizim için bir avantaj. Melihler köprüsünün yapılması ilçemizi Antalya’ya daha çok yakınlaştırdı. Bu da yabancı turistlerin ilçemize çekmemize yardımcı olacaktır. Projemizi en kısa sürede hayata geçirip turizm pastasından pay almayı istiyoruz” şeklinde konuştu.

ACENTELER OLUMLU BAKMTI
Turizm acenteleri ile şimdiden irtibata geçtiklerini ve projeyi anlattıklarını aktaran İlçe Belediye Başkanı Mustafa Üstün, “Görüşmelerimizde olumlu sonuçlar elde ettik. Bazı turizm acentelerimiz yapmayı planladığımız tatil köyü projemiz ile çok ilgilendi” dedi.

KATIRLA GEZDİRECEKLER
Tatil Köyü’nün yeşillikler içinde mükemmel bir manzaraya sahip Nergizler Tepesi’ne yapılacağını anlatan Başkan Üstün, ulaşımında katırlar ile yaptırılacağını kaydetti. Üstün, yerli veya yabancı turistleri katır yardımı ile gezdireceklerini belirtti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR