27 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Mayıs 2011 Pazartesi 10:17

Tacettin Yılmaz: 'Isparta YGS’de İlk 500 İçerisinde'

Isparta Milli Eğitim İl Müdürü Tacettin Yılmaz, YGS sınavında, Isparta’nın 2010 yılında 19. sırada yer alırken bu yıl 11. sırada yer aldığını söyledi.
Tacettin Yılmaz: Isparta YGS’de İlk 500 İçerisinde

Isparta Milli Eğitim İl Müdürü Tacettin Yılmaz, YGS sınavında, Isparta’nın 2010 yılında 19. sırada yer alırken bu yıl 11. sırada yer aldığını söyledi.

Tacettin Yılmaz, “ Isparta olarak Türkiye genelinde ilk 500 içerisinde 10 öğrencimiz yer almaktadır. Tüm Türkiye de olduğu gibi Isparta’da da genel nette düşme var, u yalnız Isparta için değil Türkiye’nin her yerinde aynı. Bu yıl öğrenciler kendi şifreleri ile sonuçlarına bakabiliyorlar, tesbit ettiğimiz kadarı ile Isparta’nın gelen durumu iyi ve her sene iyiye gidiyor.

Sözeldeki eksiklikler tamamlandıktan sonra gelecek yıllarda ilk sıralarda yer alacağız. Biz Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sınavlardaki başarının alt yapısı olan Sosyal Bilimler Lisesini açtık. Bu lise mezun verdiği zaman Isparta’nın genel sıralaması daha da yükselecektir.

Önemli olan bundan sonra haziran ayında yapılacak LYS için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Başarılı olacağımızdan eminiz. Isparta’da Altınbaşak Bedri Ayhan Lisesi ile Fen Lisesinin yüksek puan aldığı görülüyor. Buda Türkiye genelindeki ilk 500 sıraya bakarsak 10 öğrencimizin yer aldığı görülüyor.” Dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR