24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Kasım 2011 Pazartesi 12:52

Tarih Parkı'na 10 Türk Büyüğünün Büstü Dikilecek

Isparta'da Tarih ve Kültür Parkı yapım çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, parkın Isparta'nın tarihini anlatacağını söyledi.
Tarih Parkına 10 Türk Büyüğünün Büstü Dikilecek

Isparta'da Tarih ve Kültür Parkı yapım çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, parkın Isparta'nın tarihini anlatacağını söyledi.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Aksu Caddesi Demirköprü yanında bulunan ve geçmişte mezbaha olarak kullanılan alandaki Tarih ve Kültür Parkı'nın yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Park alanında Isparta'nın son yüzyılına hizmet etmiş 10 büyüğün büstlerinin yer alacağını belirten Başkan Günaydın, parkın şehre prestij kazandıracağını dile getirdi. Park alanı hakkında bilgi veren Başkan Günaydın, Park, Antalya'dan Isparta'ya giriş yönünde olması dolayısıyla önemli bir konumda alan toplam 4 bin 300 metrekareye sahip. İçerisinde yürüyüş yolları, spor aletleri, Türk büyüklerine ait büstler, ışıklı ve fıskiyeli havuz, kuş yuvaları, spor aletleri ile bol yeşil alana sahip olacak Tarih ve Kültür Parkı'nın bir bölümü de çay üzerinden karşı yola bağlanacak. Hazırlanan 3 ayakla çay boyundan karşıya geçiş sağlanırken, ayrıca yapılacak çalışma ile çay üzerine pergolalar konacak ve çay boyu alanına parkın entegresi de sağlanacak dedi.

Park çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Başkan Günaydın, Park tamamen kendi imkanlarımızla yapılıyor. Örneğin parkın ortasında yapımına devam ettiğimiz havuz ihale edildiği takdirde 64 bin liraya mal oluyordu, biz bunu kendi imkanlarımızla daha kaliteli ve izolasyonlu olarak 20 bin lirayı geçmeyecek şekilde yapıyoruz. Teknik heyetimizde gün geçtikçe gelişiyor. Yaptığımız parkların ve havuzların ömrü çok uzun olacak. Kendi imkanlarımızla en kısa zamanda burayı bitirmek istiyoruz diye konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR