24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Mart 2014 Çarşamba 11:26

Tarihi Bir Misyon Üstlendiniz

Hocalı Katliamının yıldönümü nedeniyle SDÜ Türkçe Topluluğu tarafından düzenlenen konferansa katılmak üzere Isparta’ya gelen Azerbaycanlı Prof. Dr. Hamım Halilova, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret etti.
Tarihi Bir Misyon Üstlendiniz

Türkçe Topluluğu Başkanı Mertcan Arıtürk ve topluluk üyelerinin de katıldığı ziyarette konuşan Prof. Dr. Hamım Halilova, Başkan Günaydın’a şehre kazandırdığı 26 Şubat Hocalı ve Şehitler Parkı dolayısıyla teşekkür etti.

Geçmişini hatırlamayan bir milletin geleceği olmayacağını ifade eden Prof. Dr. Hanım Halilova, Ermeni soykırımının 100. yılı olan 2015 yılına dikkat çekerek, Türkiye’nin başının belaya sokulmak istendiğini kaydetti. Hiçbir Türk’ün soykırım yapmadığını anlatan Halilova, asıl soykırımın Ermeniler tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Halilova, “Yaptığınız park ile bizleri unutmadığınızı gösterdiniz. Tarihi bir misyon üstlendiniz. Ermenilere bir mesaj verdiniz” dedi.

Hocalı katliamının en büyük kara bir tablo olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da, “Şehitlerimizin ve soykırıma uğrayan vatandaşlarımızın anısına bu parkı inşa ettik. Hocalı katliamını Ispartalı vatandaşlarımız da yakından biliyor” görüşlerinde bulundu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR