21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
09 Kasım 2012 Cuma 10:53

Tarım ve Hayvancılığın Kalbi Bu Fuarda Atıyor

8. Göller Bölgesi Yayla Şartlarında Tarım ve Hayvancılık Fuarı, dün düzenlenen törenle açıldı. Bölgede tarım ve hayvancılığın kalbi bu fuarda atıyor.
Tarım ve Hayvancılığın Kalbi Bu Fuarda Atıyor

Isparta Valisi Memduh Oğuz, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Jandarma Alay Komutanı Albay Ömer Uyan, siyasi parti ve çeşitli kitle örgütü temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda üreticinin katıldığı açılış saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile gerçekleşti.

Törende konuşan Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar, “Bugün burada 2004 yılında ‘Yayla şartlarında tarım ve hayvancılık’ iddiasını ortaya koyarak başlattığımız organizasyonunun 8’incisini gerçekleştirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.
Adar, konuşmasında “Her yıl Isparta’da başarılı bir tarım fuarı organizasyonu gerçekleştiren Ticaret Borsası alanında dünyada ki gelişmeleri de yakından takip etmektedir. 2010 yılında İtalya’da ki elma fuarına dar kapsamlı bir katılım gerçekleştirdik, 2011 yılında borsamızın organizasyonu ile 30 kişilik bir heyetle dünyanın en büyük gıda fuarı kabul edilen Anuga fuarına katıldık. Sektörde ki gelişmeleri yerinde gördük. Bu yıl Ticaret Borsası Isparta tarihinde bir ilki gerçekleştirerek, Paris’de 2 yıl bir düzenlenen SİAL fuarına katılmıştır. Ticaret Borsasının burada açtığı stant da Isparta’nın tarım ürünleri sergilenmiş ve dış ticaret yolunun açılması için tanıtılmıştır. 2013 yılında 1 yıl Köln’de, 1 yılda Paris’de düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarına Isparta firmalarının tabelalarını asmayı hedefliyoruz. Borsamız firma bazında katılım öncüsü olacaktır. Son yıllarda tarım ve hayvancılığa yapılan destekler arttı. Yapılan desteklerin verimli hale getirilebilmesi için çalışmalar yapılıyor. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı desteklemeye kurumu olan Tarım İl Müdürlüğü Tarımsal Destekler veriyor. Kırsal kalkınmaya yönelik projelere hibe destekler sağlanıyor. Bu gelişmeler bizleri memnun etmektedir. Buradan tarıma her türlü desteği esirgemeyen Sayın Vali’mize de teşekkür ediyoruz. İşte göller bölgesi tarım ve hayvancılık fuarı 8. yılında bu gelişmelere vesile oldu. inşallah tarım ve hayvancılık Isparta’da daha da gelişecek ve büyüyecek” şeklinde konuştu.

Törende Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın yeni fuar alanı çalışmalarıyla ilgili çeşitli bilgiler verdi. Havanın yağışlı olması nedeniyle kısa bir konuşma yapan Vali Memduh Oğuz’da “Söylenecek söz söylendi. Hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Isparta Valisi Memduh Oğuz, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ve Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar açılış kurdelesini birlikte kesti. Fuardaki standları tek tek gezen protokol üyeleri, fuarda sergilenen ürünler hakkında bilgi aldı. Fuar, 11 Kasım tarihine kadar gezilebilecek.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR