23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Ağustos 2015 Perşembe 22:22

Tarımda Sigorta Önemli!

2015 Yılında Akdeniz bölgesinde Su Baskını, Hortum, Dolu Hasarı Etkili Oldu
Tarımda Sigorta Önemli!

Tarım Sigortaları Havuzu(TARSİM) Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, 2015 yılında yaşanan yoğun hasarın Akdeniz ve Ege bölgesinde de etkili olduğunu söyledi.

Tarım Sigartasının üreticilerin can simidi olduğuna vurgu yapan Genel Müdür Satoğlu,2015 Yılında tüm Türkiye'de yaşanan yoğun hasarın başta Antalya olmak üzere Afyon' Isparta' Burdur ve Muğla illerinde de etkili olduğunu söyledi.

BÖLGEDE 18 BİN İHBAR ALINDI
Türkiye genelinde tarım sigortası branşlarında 1.4 milyon adede yakın poliçe düzenlendiğini ve 270 bin adede yakın hasar ihbarı alındığını söyleyen Satoğlu, “ Antalya Bölge Müdürlüğü sorumluluk kapsamında olan Antalya, Afyon, Burdur, Isparta ve Muğla illerinde 61 bin adede yakın poliçe düzenlendi, buna karşın 18 bine yakın hasarlı poliçe ihbarı aldık, hasar tespit çalışmalarımız eksperlerimiz yoluyla süratli bir şekilde sürüyor. Kiraz, Haşhaş, Hububat gibi erkenci ürünlerin kesin , Elma,Armut gibi geç hasat edilen ürünlerin geçici hasar tespitleri Temmuz ayı başlarında tamamlandı.Kesin hasar tespitleri ise Eylül sonu ve Ekim başlarında tamamlanacak.' dedi.

AKDENİZ BÖLGESİNDE HORTUM,DOLU VE SU BASKINI ETKİLİ
2015 yılında Akdeniz bölgesinin hasar haritasını özetleyen Genel Müdür Satoğlu, Antalya’nın batısı Kumluca,Finike,Demre,Kaş ve Seydikemer bölgelerinde ' Doğusu Aksu, Serik,Manavgat bölgelerinde sel-su baskını' hortum ve dolu hasarları gerçekleştiğine dikkat çekti. Bu bölgenin hasarı ise narenciye ve sera'da yetiştirilen domates ve biber ürünlerinin hasar görüldüğünü dile getiren Satoğlu, kesin hasar tespit çalışmalarının tamamlanması sonrası üreticilerin hasar ödemelerinin yapılacağını söyledi.

Bütün üreticilere seslenen Satoglu " bilinçli üreticilerimiz ürünlerini sigorta kapsamına alarak risklerini garantiye alıyorlar. Bu tablodan hareketle tüm üreticilerimizi bir kez daha ürünlerini sigorta kapsamına almalarını tavsiye ediyorum. " diye konuştu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR