25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Mart 2013 Cuma 11:49

Tartışma Yaratan Liste!..

Belediye Meclisinde tartışmalara neden olan 16 kişilik sözleşmeli memur listesini AK Parti İl Başkanı Nuri Uzaktaş açıkladı.
Tartışma Yaratan Liste!..

Peki, tartışma yaratan listede kimler yer alıyor? Sözleşmeli memurların olarak alınan kişilerin, kimlerle yakınlıkları bulunuyor?

Belediye Meclisinde dün tartışmalara neden olan 16 kişilik sözleşmeli personel listesiyle ilgili ilk eleştiri AK Parti İl Başkanı Nuri Uzaktaş’tan geldi.

16 kişiden oluşan sözleşmeli memurlar dün yapılan Belediye Meclis toplantısında tartışmalara neden oldu. Hem MHP’li hem de AK Partili Belediye Meclis üyeleri bu isimlerin kimler olduğunu tartışırken, AK Parti İl Başkanı tam zamanlı sözleşmeli personel listesini açıkladı.

AK Parti İl Başkanı Nuri Uzaktaş, tartışmalara neden olan listede yer alan isimlerin bir kısmının Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, eşi Dilek Günaydın ve MHP’li Belediye Meclis üyeleriyle yakınlığının olduğunu iddia etti. Uzaktaş, “Sözleşmeli memur olarak alınan isimlerden Haşim Gök’ün Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile bir akrabalığı var mıdır? Ayşe Aycan Urcan Başkan Günaydın’ın makam şoföre Şeref Urcan’ın neyi olur? Gökhan Can’ın Belediye Başkanı Günaydın ile ne gibi bir yakınlığı vardır? Listede yer alan Elçin Ateşgül’ün Belediye başkanı ile akrabalığı var mıdır? Bu isimlerin yanı sıra MHP Belediye Meclis Üyesi Ercan Görgülü’nün oğlu Sercan Görgülü, yine MHP Belediye Meclis Üyesi Adnan Taşdelen’in oğlu Ethem Tuhan Taşdelen sırf yakınlık dereceleri nedeniyle mi işe alınmışlardır? Bunları Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Günaydın’ın açıklamasını bekliyoruz” dedi.

Personel alınırken liyakatlerine değil, akrabalık derecelerine bakıldığını söyleyen AK Parti İl Başkanı Uzaktaş, “İktidar olmak güçtür. Ancak bu gücünü eşine, dostuna ve yakanına peşkeş çekerek kullanırsanız ilerde bu iktidar gücünü kaybedersiniz. Bizde AK Parti iktidarı olarak devletin kurum ve kuruluşlarına işçiler alıyoruz. Hiçbir parti ayırımı yapmadan, sınavlara tabi tutularak işçi alıyoruz. Ama MHP bizden olsun nasıl olursan olsun mantığı ile hareket ettiği için ortaya böyle neticeler çıkıyor. Zaten AK Parti ile MHP arasındaki fark da budur.

Zaten şunu da söylemek istiyorum. Bu kişilerin maaşını Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın kendi cebinden vermiyor. Bunların maaşı hükümetimizin parti ayırımı yapmadan gönderdiği kaynak ve Ispartalı hemşerilerimizin belediyeye ödediği paralarla ödeniyor. Onun için buna da dikkat etmek lazım. Tabi burada liyakat, başarı gibi kriterler aranması gerekiyor. Bunlar aranmamış tabi. Günaydın’ın eşi dostu alınmış. Isparta’da MHP teşkilatı sadece Günaydın ve ailesinden mi ibaret değil. MHP camiasına gönül veren birçok insan var. Bunlar da alınabilirdi.

Burada aleni partizanlık olduğu için bu 16 kişinin de verimli olmayacağını düşünüyorum. Bu Belediye Başkanımıza sorulduğunda rasyonel cevaplar vermeyecektir. Yine benim güvendiğim, itimat ettiğim kişiler işe alınmıştır diyecektir. Isparta’da aslında birçok güven duyulabilecek ve itimat edilebilecek insanlar var. Tabi burada kriter birilerine yakın olmak veya birilerinin akrabası olmaktan geçiyor galiba” dedi.

AK Parti İl Başkanı Nuri Uzaktaş’ın bu açıklamalarına Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın nasıl cevap vereceği merak konusu…

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR