20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Mayıs 2013 Çarşamba 17:20

TBMM'de S.Sadi Bilgiç'e 4. Murat Benzetmesi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, alkol tüketimi ile satışını yeniden düzenleyen teklifi alt komisyona gönderdi.
TBMMde S.Sadi Bilgiçe 4. Murat Benzetmesi

AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplanan komisyonda, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ile milletvekili arkadaşlarının imzasını taşıyan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ni görüştü. Komisyonda Hükümeti temsilen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yer aldı.

Teklifini komisyona sunan Berber, yapılması öngörülen değişikliklerle toplumsal ve kurumsal taleplerin karşılanacağını, uygulamada ortaya çıkan aksaklıkların giderileceğini söyledi.

CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, Berber teklifin gerekçesini okuyunca, "Ben teklifi hazırlasam okumadan anlatırım" dedi.

'BURASI BABANIZIN ÇİFTLİĞİ DEĞİL'

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın usul açısından söz istemesi tartışmaya neden oldu.

Elvan'ın, "komisyon üyesi olmayan milletvekiline usul açısından söz veremeyeceğini" söylemesi üzerine Tanal, ayağa kalkarak ısrarla söz istedi ve "Burası sizin babanızın çiftliği değil" dedi.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu'nun, "Provokasyona mı geldin?" diye tepki göstermesi üzerine, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "Niye rahatsız oluyorsunuz?" diye bağırdı.

'EDEPSİZLİK YAPMA'

Ağbaba, Baştopçu'nun, "edepsizlik yapma" sözleri üzerine, "Koskoca adamsın, yaşından başından utan, edepsiz sensin. Sana edebi öğretirim, sen kimseye edep dersi veremezsin" dedi.

Ağbaba, Baştopçu'nun "İstediğin yerde görüşürüz" demesine de "Görüşelim, haddini bil, beni düelloya davet ediyor" karşılığını verdi.

Başkan Elvan, tartışmanın uzaması üzerine ara verdi.

Teklif, AK Parti'nin önergesinin kabul edilmesiyle alt komisyona gönderildi.
Söz alan CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, "Recai Berber'i çok severim ama Sayın Berber ve Bilgiç'in 4. Murad olarak anılmasına üzülürüm, 4. Murad gibi bir padişah olmalarına üzülürüm" dedi. Ağbaba da "4. Murad'ın kendisi de içiyordu, yasakladı ama kendi gizli içerdi" diye konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR