20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 Şubat 2016 Cumartesi 11:35

TC Kimilik Numarası İle SGK-SSK Hizmet Dökümü Almak

Sigortalı çalışan kişilerin sigorta ile ilgili bilgilerine tc ile hizmet dökümü almak için online olarak turkiye.gov.tr sitesine giriş yapmaları gerekir
TC Kimilik Numarası İle SGK-SSK Hizmet Dökümü Almak

Hizmet dökümü almak için ne yapılır?

Sigortalı çalışan kişilerin sigorta ile ilgili bilgilerine tc ile hizmet dökümü almak için online olarak turkiye.gov.tr sitesine giriş yapmaları gerekir. Sisteme giriş yaptıktan sonra e-devlet şifresini kullanarak sisteme kimliğini doğrulatmalıdır. Doğrulama işleminden sonra tc kimlik numarası ile istediği hangi hizmet dökümü ise 4A, 4B ya da 4C hizmet dökümünü seçerek istediği sigorta bilgilerine ulaşabilir.

Sigorta bilgilerime ulaşmak için ne yapabilirim?

·        Sigorta bilgilerinize internet üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Daha önceden sadece sigorta kurumuna gidilerek öğrenilen bu tür bilgiler artık internet üzerinden online bağlanarak rahatlıkla öğrenilebilmektedir.

·        İstediğiniz 4A, B ve 4C hizmet dökümüne ulaşarak istediğiniz sigorta bilgilerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

·        Ayrıca sisteme giriş yaptıktan sonra ne zaman emekli olabileceğinizi, ne kadar prim gün sayınız olduğunu, varsa sigortaya olan borcunuzu görme imkanına sahip olursunuz.

Günümüzde birçok insan artık kurumlarda sıra beklemek yerine internet üzerinden online işlemlerle birçok işlemini pratik yoldan gerçekleştirmektedir. Sigorta işlemleri de artık online sisteme geçerek sigortalı çalışanların eli ayağı durumuna gelmiştir.

 

 

 

 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR