25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Mart 2011 Salı 06:03

TED Kolejinde 6 Mart Etkinlikleri Yapıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’ya gelişinin 81. yılı TED Isparta Koleji tarafından kutlandı.
TED Kolejinde 6 Mart Etkinlikleri Yapıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’ya gelişinin 81. yılı TED Isparta Koleji tarafından kutlandı.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Isparta'ya gelişinin 81. yıldönümü dolayısıyla TED Isparta Koleji İlköğretim ve Lise bölümü kutlama programı düzenledi.

TED Isparta Koleji öğrencilerinden  “Atatürk Geliyor” şiiriyle 7-B sınıfı öğrencisi Berk Günlük, “Atatürk’ün Isparta’ya Ziyareti” adlı yazısıyla 8-A sınıfı öğrencisi Zehra Yapıcıoğlu, “Atatürk ve Isparta” şiiriyle 8-A sınıfı öğrencisi Ozan Özgül kolej öğrencilerine duygulu anlar yaşattılar.

TED Isparta Koleji İlköğretim Müdürü ve Eğitim Koordinatörü Hayrettin Bilge, böyle bir güne sahip olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bilge; “TED Koleji öğrencileri Atatürk’ü daha iyi anlamak ve ne olursa olsun onun açtığı çağdaş uygarlık yolunu takip etme sorumluluğunun bir örneğini 6 Mart Kutlama programında gösterdiler. Bugün Ortadoğu’daki isyanlara, katliamlara, baskıcı rejime bakınca Cumhuriyetimizin önemini daha iyi anlıyoruz, Mustafa Kemal gibi bir lidere sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Mensubu olmakta gurur duyduğumuz Türk Eğitim Derneği’nin Atatürkçü düşünceyi benimsemiş, Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı, evrensel ve ulusal kültüre sahip, çalışkan öğrenciler yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz. Bizler TED Ailesi olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’ya gelişlerinin 81. yıldönümünde Atamızı minnetle anıyoruz” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR