24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Aralık 2014 Cuma 20:00

Teknolojiyi Uzak Köylere Taşıyorlar

Isparta Gençlik Merkezi Teknolojiyi Uzak Köylere Taşıyoruz projesi kapsamında Isparta'ya bağlı 12 ilçe ve köylerini adım adım dolaşmaya devam ediyor.
Teknolojiyi Uzak Köylere Taşıyorlar

Proje kapsamında Aksu’ya bağlı Yakaavşar Köyü Şehit Ali Kaya Orta Okulu ziyaret edildi.

Isparta Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından desteklen proje kapsamında, Süleyman Demirel Üniversitesi Robotik ve Eğitim Derneği ve Teknoloji Kulübü işbirliğiyle, köy okullarındaki öğrencileri robotikle buluşturmak amacıyla 100 öğrenciye robotların tanıtımını yapıldı. Projede öğrencilerin bu teknolojinin uygulanabilirliğini görmeleri için, öğrencilere çizgi izleyen ve mini sumo robot gösterisi yapıldı. Ayrıca bu gösteride öğrenciler robotları yakından tanıma ve çalıştırma fırsatını elde etti. Oldukça eğlenceli bir ortamda yapılan proje tanıtımında 100 öğrenci robotları çalıştırarak robot teknolojisiyle yakında tanışma fırsatını da yakalamış oldular.

Teknolojiyi Uzak Köylere Taşıyoruz projesinde üç haftada yaklaşık 1500 öğrenciye robotik teknolojisi tanıtıldı. 8 hafta daha devam edecek proje kapsamında Isparta ilçe ve köylerindeki öğrenciler teknolojiyi tanımaya ve yakından görmeye devam edecekler.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR