24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
09 Şubat 2015 Pazartesi 12:56

Telefon Dolandırıcılarının 2 Bin TL'sini Aldı

Telefon Dolandırıcılarına Lise Öğrencisinden Unutamayacakları Ders...
Telefon Dolandırıcılarının 2 Bin TLsini Aldı

Kuşadası'nda yaşayan 16 yaşındaki H.K.'yı arayan teletokatçılar, "PKK, hesabını ele geçirdi" diye dolandırmaya kalktı. Ancak H.K. ava gidenleri avlayıp 2 bin liralarını aldı.

Lise öğrencisi 16 yaşındaki H.K.'yı arayıp kendilerini savcı olarak tanıtan teletokatçılar, "Terör örgütü PKK, tüm hesabını ele geçirdi. Güvenlik için tüm birikimini bize teslim et" dedi.

ÇARPACAKKEN ÇARPILDILAR
Ancak H.K. dolandırıcıları kendi silahı ile vurdu. Teletokatçılara, "Krediyle aldığım 40 bin liralık arabam var. Hemen satacağım ancak ipoteği kaldırmam için 2 bin liraya ihtiyacım var" yalanını söyledi. Kaz geleceğini umdukları yerden tavuk esirgememeye karar veren dolandırıcılar, gencin hesabına 2 bin lira gönderdi.

"BİLSEYDİM DAHA FAZLA İSTERDİM"
Gelen parayla elektronik tablet alan genç, yaşadığı olayı jandarmaya şöyle anlattı, "Arkadaşımın babası, yakın zamanda teletokatçılara 15 bin lira kaptırdı, tecrübeliyim. Bir de bu kadar kolay inanacaklarını bilseydim daha fazla para isterdim"

BİR YILDA 11,5 MİLYON LİRA
Sadece İzmir'de, 2013 başından 25 Kasım 2014'e kadar polis kayıtlarına geçen teletokat sayısı 986. Bu vakalarda kaybedilen para ve ziynet eşyası değeriyse yaklaşık 11,5 milyon lira.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR