23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Mart 2015 Pazar 12:02

Temayül Yoklaması Başladı

Temayül Yoklaması Başladı
Temayül Yoklaması Başladı

AK Parti Isparta teşkilatı, 7 haziran'da yapılacak milletvekilliği genel seçimleri öncesi 31milletvekili aday adayı için temayül yoklamasına gitti.

Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nde yapılan teşkilat temayül yoklamasında oy kullanma işlemi saat 10.00'da başladı. Temayül yoklamasında il ve ilçe yönetimleri, kadın ve gençlik kolları yönetimleri, belediye başkanları il genel ve belediye meclis üyeleri oy kullandı. Her ilçe yönetimi kendi ilçesi için konulan sandıkta oy kullanırken, yoklamaya katılanlar 4 aday tercihinde bulunarak zarfları sandığa attı.

AK Parti, Aydın Milletvekili Mehmet Erdem'in koordinatörlüğünde gerçekleştirilen teşkilat temayül yoklamasında AK Parti Isparta İl Başkanı Osman Zabun da oyunu kullandı. Zabun, "Milletvekilliği aday belirleme süreci başladı. Bugün temayül yoklamasını gerçekleştiriyoruz. Temayül yoklamasına il ilçe yönetimleri, belediye meclis ve il genel meclis üyeleri, kadın kolları ve gençlik kolları ile mahalle temsilcileri iştirak ediyorlar. Bin 575 teşkilat mensubu 31 aday adayıyla ilgili kanaatlarını ortaya koyuyor. Sonuçlar Genel Merkeze götürülecek ve değerlendirilecek. Kamuoyu yoklamaları zaten yapılıyor. Önümüzdeki süreçte de kamuoyu yoklamaları devam edecek. Tüm bunlardan sonra Genle Merkez'de gerçekleştirilecek mülakat sonucunda inşallah Ispartamıza hizmet verecek, milletvekilliği misyonunu taşıyacak değerlendirmeler sonucunda oluşturulacak liste en geç 7 Nisan'da Genel Merkez tarafından sunulacak. Kesinleşen listeden sonra adaylarımızla milletimizin huzuruna çıkacağız" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 5 yorum yapıldı.
    YAZARLAR