25 Ekim 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Ekim 2010 Cumartesi 23:31

Temizlik İşi Başa Düştü

Şehiriçi temizlik hizmetini bir türlü rayına oturtamayan Isparta Belediyesi, bu kez.de kentin temizliğini kendi imkanlarıyla yapmaya başladı.
Temizlik İşi Başa Düştü

Temizlikte iş başa düştü

Şehiriçi temizfik hizmetini bir türlü rayına oturtamayan Isparta Belediyesi, bu kez.de kentin temizliğini kendi imkanlarıyla yapmaya başladı.

Belediye'nin geçen üç aylık dönemde temizlik hizmeti aldığı Tem-fş firmasından araç kiraladığı öğrenildi.

Demokrat gazetesi, Kamu ihale Kurumu'na (KfK) itiraz edilen 33 aylık temizlik ihalesiyle ilgili kurumdan karar çıkmaması nedeniyle temizliğin 1 Ekim'den sonra sıkıntılı sürece girebileceğini 28 Eylül tarihli yayınında duyurmuştu.

Temmuz-EyJül aylarını kapayan üç aylık temizlik işini yürüten Tem-iş'in görev süresi 30 Eylül Perşembe günü saat 24:00'de sona erdi. Bu süreçte 33 aylık dönemi kapsayan temizlik ihalesine çıkan Belediye, bu ihalenin iptal edilme ihtimaline karşı 3 aylık bir ihafe daha gerçekleştirdi.

Ancak KİK'in vereceği karar belli olmadığı için firmaların temizlik işini üstlenmelerinde yasal zorunluluk bulunmadığından iş başa düştü. Isparta Belediyesi temizlik işini aksatmamak için Tem-İş firmasının araçlarını kiraladı. 10 gün boyunca temizlik Belediye imkanlarıyla yapılacak.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR