26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Ağustos 2013 Cuma 22:20

Tercihlerde Yüzde Yüz Doluluk Kaydetti

4 yıl eğitim öğretim şekliyle ilk defa öğrenci almaya başlayacak olan Eğirdir Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu tercihlerde yüzde 100 doluluk kaydetti.
Tercihlerde Yüzde Yüz Doluluk Kaydetti

2 Eylül 2013’ten itibaren kesin kayıt yaptırmaya başlayacak öğrenci ve veliler şimdiden Eğirdir’e gelip ev kiralanma başladırlar.

Aydın, Antalya ve Konya’dan gelen ilk öğrenci ve aileleri Eğirdir’e hayran kalarak Köprübaşı mevkiîndeki okul binasına yakın yerlerden ev ve apart kiralamak için harekete geçtiler.

Eğirdir Belediyesi, Eğirdir Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu ile Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nun binasında tadilat ve boya işlerini tamamlayarak bahçesinde de çevre düzenlemesi yaptı.

Çalışmaları bizzat yönlendirilip takibeden Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, “Allah’a şükür 4 yıllık eğitim ve öğretim verecek Eğirdir Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu açıldı ve öğrenciler şimdiden Eğirdir’imize velileriyle birlikte gelmeye başladılar. Belediye olarak üzerimize düşen vazifemizi okul idarecileriyle işbirliği içerisinde yapmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz için gerekli derslikleri hazırlanmıştır.

Bahçede de 200 kişinin rahat edebileceği ağaç altlarına kilitli taş parke döşenerek masalar konuştur. Dışarıdan gelecek öğrenciler, hem okulumuzu sevecekler hem de Eğirdir’imizi sevecekler. Okul binası karşısında göl kenarındaki sahanın da temizlenerek düzeltilmesi çalışmalarını başlattık. İleride burası da güzel bir dinlenme yeri olabilecektir” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR