19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
26 2016 Cumartesi 09:00

Bir gün Değil Her Gün

Bizi okutan, eğiten, gerektiğinde hem annelik hem babalık eden, bizi koruyup kollayan öğretmenlerimizi bu 24 Kasım’da da unutmayacağız.
Bir gün Değil Her Gün

Bizi okutan, eğiten, gerektiğinde hem annelik hem babalık eden, bizi koruyup kollayan öğretmenlerimizi bu 24 Kasım’da da unutmayacağız. Aslında her şeyi sadece bir güne sığdırmak gerekmiyor, mümkünse öğretmenlerimizi her gün hatırlamak ve onları hiç üzmemek gerekiyor. Fakat böyle bir günün varlığı Atatürk’ten bize yadigar ve öğretmenlerimizin bu güzel günlerini mutlaka kutlamalıyız.

 

Öğretmenler günü hediye seçimleri her zaman zor olmuştur. “Acaba beğenecek mi? “ sorusu hep akıllara düşmüştür. Fakat öğretmenlerimiz bize her zaman; hediyenin büyüğünün küçüğünün olmadığını, önemli olanın hatırlanmak olduğunu vurgulamışlardır. Gerçekten de öyle, madem öğretmenler günündeyiz, gelin öğretmenlerimizin yüzünü güldürecek hediyeler alalım. Onları hatırladığımızı gösterelim. Hediyemizin büyük ya da küçük olması önemli değil. Önemli olan; koca yürekli emektarlarımızın biraz olsun yüzünü güldürmek olsun.

 

LİSTEBAŞI HEDİYELER

 

Öğretmenler günü hediye seçimleri arasında en çok tercih edilen her zaman fular olmuştur. Öğretmenler gününün kış mevsimine denk gelmesi nedeniyle de renkli renkli fularlar; hem çok kullanışlı özelliğe sahip olur hem de şık birer aksesuar olarak kabul görür. Dolayısıyla bu öğretmenler gününde de fularlar listemizin en başında. İkinci olarak da yine genel kanı olarak şık bir kalem tercih edilebilir. Biliyoruz ki öğretmenlerimizin elinden hiç kalem düşmez. Bu nedenle güzel bir kalem hediyesi, akıllardan da sizi düşürmez. Sürekli kullanılır ve sürekli anıları tazeler.

 

KÜÇÜK, ŞİRİN DİZELER

 

Öğretmenler günü şiirleri de her zaman öğretmenlerimizi mutlu eder. Zaten bir gelenektir öğretmenlerimize olan şiirler… Şiirin iyisi kötüsü de olmaz, içinizden geldiği gibi, hediyelerinizin yanında okuyacağınız veya yazacağınız şiirler ne kadar da sevindirecektir öğretmenlerimizi. Yazının girişinde ne demiştik? Öğretmenler bize yeri geldiğinde hem annelik hem babalık ederler. Biz onların bu sevgisini asla unutmamalı ve elimizden geldiğince onları mutlu etmek için çaba sarf etmeliyiz.

 

Öğretmen hediye seçiminin yanında, yazılacak küçük bir şiir ile sonuç olarak güzel bir kombin kutlama yapabilirsiniz. Hem öğrenciler hem de aileleri için tavsiyelerimiz kısaca bunlar. Öğretmenler gününü unutmayalım, unutturmayalım. Onlar bizi geleceğe yönlendirebilen, bazılarımızın hayatlarını değiştiren, bizi iyiye götüren yegane varlıklardır. Hediyelerimizle onları mutlu etmek de bize düşer, hem de bir gün değil her gün…

YAZARLAR