23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Şubat 2013 Cuma 09:22

Teşviğin Anahtarı Bu Vadide

SDÜ CAD/CAM Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Oğuz Çolak, Kompozit Vadisi Projesi ile 5. bölge teşvikinden yararlanılabileceğini söyledi.
Teşviğin Anahtarı Bu Vadide

SDÜ CAD/CAM Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Oğuz Çolak, İleri teknoloji yatırımlarında sektörel teşviklerden yararlanılabildiğine dikkat çekerek, Kompozit Vadisi Projesi ile 5. bölge teşviği alınabileceğine işaret etti.

Uluslararası yatırımcılarla görüşmelerin sürdüğünü dile getiren Yrd. Doç. Dr. Oğuz Çolak, “Başka şehirlerle yarış halindeyiz” ifadelerini kullandı.

Kompozit Vadisi Projesi özellikle savunma sanayinde dışa bağımlılığa son vermek açısından son derece önemli. Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan SDÜ Rektör Danışmanı Erkan Ayan, “Özellikle savunma sanayinde dışa bağımlılığı kaldırmak gerekiyor. Hükümet politikaları da bu yönde. Ar Ge ve teknoloji konusunda da SDÜ önemli bir yer tutuyor. Bu proje çok detaylı ve geniş düşünülmesi gereken bir projedir” dedi. Ayan, Pomza Araştırma Enstitüsü’nün de bu yönde çalışmaları olduğunu dile getirdi.

KOMPOZİT VADİSİ PROJESİNİN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR