23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Mayıs 2014 Çarşamba 19:07

THK’dan 48 Öğrenciye Sertifika

Türk Hava Kurumu Isparta Şubesi tarafından, Endüstri Meslek Lisesi'nde açılan Model Uçak Başlangıç Kursunu bitiren 48 öğrenciye sertifikaları verildi.
THK’dan 48 Öğrenciye Sertifika

Sertifika dağıtımı törenine, THK Isparta Şube Başkanı M. Zafer Çağlar, Havacılık Kulübü Rehber Öğretmenleri Mahmut Çarkçı, Yener Şimşek, Emin Arslan, Uğur Evcim, Yakup Öylek ve öğrenciler katıldı.

Törende ilk olarak konuşan Mahmut Çarkçı, Türk Hava Kurumu’nun desteğiyle açılan kursun büyük ilgi gördüğünü belirterek, desteklerinden dolayı THK Şube Başkanı Çağlar’a teşekkür etti.

Daha sonra konuşan THK Şube Başkanı Çağlar, içinde bulunulan yılın Türk Hava Kurumu’nun kuruluşunun 89. yıldönümü olduğunu hatırlatarak, " böyle bir törende bulunmak beni ziyadesiyle memnun etti. THK'nın amacı, ülke gençliğine havacılığı sevdirmektir. Bu amaç doğrultusunda, gençlerimiz için okullarda Model Uçak Kursları açarak, eğitim veriyoruz.

Ayrıca okullardaki havacılık kurslarına ücretsiz malzeme yardımında bulunuyoruz. THK olarak bugüne kadar Isparta’da ikibine yakın sertifika verdik. Bugün de 48 öğrenciye sertifikalarını takdim edeceğiz. Ayrıca okulları kapanmasından sonra, 16 ve 23 Haziran'da vatandaşların katılabileceği ücretsiz model uçak kursları açacağız’ diye konuştu.

Konuşmalardan sonra kursu başarıyla bitiren öğrencilere sertifikaları THK Başkanı Çağlar ve öğretmenler tarafından verildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR