20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Ocak 2011 Cuma 18:20

THK'dan Isparta SYDV'na 16 Bin TL Destek

Türk Hava Kurumu Isparta Şubesİ Başkanı Zafer Çağlar, fitre, zekat ve deri gelirlerinden elde edilen 16 bin liralık çeki Isparta Valisi Memduh Oğuz'a verdi.
THKdan Isparta SYDVna 16 Bin TL Destek

Türk Hava Kurumu Isparta Şubesİ Başkanı Zafer Çağlar, fitre, zekat ve deri gelirlerinden elde edilen 16 bin liralık çeki Isparta Valisi Memduh Oğuz'a verdi.

Çağlar, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl THK Isparta Şubesi olarak 32 bin liralık deri ve fitre-zekat geliri elde ettiklerini belirtti. Kanun gereği bu gelirin yüzde 50'lik bölümünün Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na aktarılması gerektiğini kaydeden Çağlar, bu doğrultuda 16 bin liralık çeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Isparta Şubesi Başkanı sıfatıyla Isparta Valisi Oğuz'a sunduklarını dile getirdi.

Türk Hava Kurumu'nun elde ettiği gelirlerinin yüzde 60'lık bölümünü Kızılay, Çocuk Esirgeme Kurumu, Diyanet Vakfı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na aktardıklarını kaydeden Çağlar, şunları söyledi:

''Gelirimizin yüzde 40'lık bölümüyle de Türkiye'deki gençlerimize havacılığı sevdirmek ve onları sportif havacılığa yöneltmek için çalışmalar yapıyoruz. Bu yılın ilk faaliyeti olarak Pazartesi gününden itibaren 11 yaşından gün almış ve daha ileri yaştaki vatandaşlarımıza ücretsiz model uçak kurslarına başlayacağız.''

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR