21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Haziran 2016 Pazar 12:41

Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi
Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi 2015- 2016 Eğitim- Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Törende ilk olarak Üniversitemizi sosyal ve kültürel yönden tanıtan vizyon gösterimi ile Tıp Fakültesi öğrencilerinin altı yıl boyunca yaşadıklarını anlatan sinevizyon gösterimi sunuldu.


Açılış konuşmasını yapan dönem 6 temsilcisi Ramazan Temürkol, altı yıllık süre zarfındaki emeklerinden ve deneyimlerinden bahsetti; “Bize bu dönemde yardım eden tüm hocalarımıza teşekkür ederiz. Arkadaşlarıma da doktorluk hayatlarında başarılar dilerim.” dedi.

Tıp Fakültesinden birinci olarak mezun olan Havva Yavuz Karaosman da Kanuni Sultan Süleyman’ın “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet-i cihanda bir nefes sıhhat gibi" dizeleriyle doktorluğun çok kutsal bir meslek olduğunu, bundan sonraki dönemlerde de bu mesleği hakkıyla icra edeceklerini dile getirdi.

Öğrencilere, “Ülkesine ve insanlığa hizmet eden, önyargısız, eşit mesafede, din, dil, ırk gözetmeksizin mesleklerini icra etmeleri” hususunda tavsiyede bulunan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alim Koşar, “Fakülte olarak gönül rahatlığı içinde sağlığımızı emanet edebileceğimiz donanımlı bireyler yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

Genç hekimleri yetiştiren ailelere ve hocalara teşekkür eden Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu da sağlığın önemini vurguladığı konuşmasında öğrencilere “Meslek hayatınızda mesleğinizin ahlak kurallarını bilip ona göre hareket edeceğinizden kuşkum yok.” diyerek seslendi.
Konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere plaketleri ve diplomaları teslim edildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR