21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Ocak 2012 Pazartesi 13:25

Tonajlı Araçların Isparta'ya Girişi Sınırlandı

Isparta İl Trafik Komisyon kararı gereğince ilde tonajlı araçların kent merkezine girişlerine bazı sınırlamalar getirildi.
Tonajlı Araçların Ispartaya Girişi Sınırlandı

Isparta'da ağırlığı 3 bin 500 kilogram üzerinde olan kamyon, kamyonet, tır, otobüs gibi tonajlı tüm araçlar için kent merkezinde trafikte seyretmelerine sınırlama getirildi. İl Trafik Komisyonu tarafından alınan kararı açıklayan Zabıta Müdürü Hasan Parlakyıldız, komisyonun kent merkezi birimi oluşturduğunu ve belinlenen güzergahların içinde kalan birimlerin kent merkezi kabul edildiğini söyledi.

3.5 ton ağırlığı üzerindeki araçların kent merkezinde trafikte tehlikeye meydan vermemeleri için giriş saatlerine sınırlama getirildiğini ifade eden Parlakyıldız, “Alt komisyonun yaptığı şehir merkezi çalışması onaylandı. Bundan böyle 3.5 ton ağırlığı üzerindeki tüm araçların sürücüleri Emniyet ve Zabıta'dan izin alarak kent merkezine girebilecek. Bu saatler yaz dönemi için 20:00, kış dönemi için 19:00 olarak belirlendi bu saatlerden önce belirtilen araçların kent merkezine girişine izin verilmeyecek.

Ayrıca kent merkezine girişine izin verilen bu tür araçların kesinlikle uzun süreli park etmelerine izin verilmeyecek” diye konuştu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR