23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
04 Mart 2014 Salı 17:00

Trafik Müfettişinin Aracıda Çekilmiş

Geçtiğimiz Pazar günü düzenlenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingi öncesinde habersiz çekildiği belirtilen araçlardan birinin de CHP Belediye Meclis Üyesi adayı, Avukat Ali Fuat Çetinkaya’nın aracı olduğu ortaya çıktı.
Trafik Müfettişinin Aracıda Çekilmiş

Çetinkaya hem aracının habersizce çekilmesi hem de CHP’li gençlere kabahatler kanuna dayanarak para cezası kesilmesi nedeniyle yasal mücadele başlatacağını söyledi.

CHP Belediye Meclis Üyesi adayı, Avukat Ali Fuat Çetinkaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Pazar günü yapılan mitingi öncesinde İstasyon Caddesi ve çevre sokaklardan çekilen araçlardan birinin kendine ait olduğunu söyledi. Çetinkaya “İşin traji komik yanı ben aynı zaman fahri trafik müfettişiyim. Yani bana istedikleri zaman ulaşabilirler, her hangi bir bilgisayardan girerek telefon numaramı bulabilir beni uyarabilirlerdi” dedi.
UYARI YAPILMADIĞINI POLİSTE SÖYLEDİ
Konu ile ilgili partisinin il binasında bir basın toplantısı düzenleyen Avukat Ali Fuat Çetinkaya “Bildiğiniz gibi miting öncesinde tüm Isparta’da olağan üstü önlemler alınmaya çalışıldı. Bunlardan birisi de miting alanına yakın tüm sokak ve caddelerde ki vasıtaların alelacele çektirilmesi idi. Benim vasıtamda valilik konutu ile ŞAİK lisesi arasındaki Trafik Komisyonu tarafından otopark alanı olarak belirtilen alandaydı.

Daha önce paralı otopark uygulaması varken para alınan alanlardan birinde idi. Mitingden bir gün önce o sokaktaki tüm vasıtalar çektirilmiş, benim arabamda dahil olmak üzere. Ben gittiğimde arabamı bulamadığımda Valilik polis noktasında bekleyen polis memuruna arabamın nerede olduğunu sordum. Bir anons yapılıp yapılmadığını aracın kim tarafından çektirildiğini öğrenmek istedim. Kendisi bana bir anons yapılamadığını ancak trafik ekiplerince çektirildiğini söyledi” diye konuştu.

EMNİYET HUZUR SAĞLAYACAĞINA HUZURU BOZDU
Yapılan uygulama nedeniyle vatandaşların mağdur edildiğini belirten Çetinkaya “Bütün istasyon caddesi ve bağlı tüm sokaklardaki vasıtalar yani toplamda 300’den fazla bir araç çektirilmiş. Ben ertesi gün emniyetten sordurarak nereye çekildiğini buldum ve çekici ücretini ödeyerek aracımı alabildim. Ben Karayolları trafik kanununa baktığımda, park etmenin yasak olduğu yerlerden ancak vasıtanın çektirilebildiğini görüyorum ve bu konuda da bir ceza kesilmesi gerekiyor.

Bana herhangi bir ceza kesilmedi. Yani aracım park yasağı olan bir yerde değil. Bu şekilde 300 veya 400 vatandaş mağdur edilmiş durumda. Bu insanlar benim gibi vasıtalarını bulmak için bir zaman harcadı. Emniyete giderek ayrıca çekici parası ödemek zorunda kaldı. Yani ortada ciddi bir mağduriyet var. Yani bizim emniyet görevlilerimiz huzur sağlayacakları yerde miting öncesinde vatandaşın huzurunu bozmuş oluyorlar” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR