24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Eylül 2015 Perşembe 14:53

Türkiye Cumhuriyeti'nin Teminatıyız

CHP Milletvekili İrfan Bakır, artan törerör saldırılarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Terörün bitmesi, barış ve kardeşliğin yeniden tahsis edilmesi için üzerimize düşeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
Türkiye Cumhuriyetinin Teminatıyız

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili İrfan Bakır, yaptığı açıklamada "Ülke olarak son günlerde, yanlış politika tercihleri sonucu geçmişin acı hatıralarıyla tekrar yüzleşmek zorunda kaldık. Terör her nerede ya da kime yapılırsa yapılsın dimdik karşısında duracağımızı birçok defa belirttik. Öncelikle bize bu acıyı yaşatanları büyük bir öfke ve lanetle kınıyorum. Şehitlerimize Allah’ tan rahmet dilerken, yakınlarına ve Büyük Türk milletine de baş sağlığı diliyorum.

Peki nasıl bu noktaya gelindi? Yaşananlar tesadüf olabilir mi? Adına ‘çözüm’ denilen süreç büyük bir başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Şu an geldiğimiz noktada ise her gün acımız artmakta, her gün analar ağlamaktadır. Ülkeyi 13 yıldır yönetenlere nasıl böyle bir otorite boşluğu yaratıldığını sormak en doğal hakkımızdır. Sözde güçlü devlet ve güçlü istihbarat bizlere silahların nasıl depolandığını, yolların nasıl mayınlandığını açıklayabilecek midir? Kimse sorumluluktan kaçarak toplumda yanlış ve yanlı algı yaratmaya kalkmamalıdır. Çünkü gerçekler gün gibi ortadadır.

Cumhuriyet Halk Partisi dün olduğu gibi bugünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ nin teminatıdır. Bizler bu zor günlerin atlatılmasında her türlü sorumluluğu almaya hazırız. Terörün bitmesi, barış ve kardeşliğin yeniden tahsis edilmesi için üzerimize düşeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Bu ülke hepimizin. Gün birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenler karşısında tek yürek olma günü. Bizler kurtuluş ve kuruluş mücadelesinde olduğu gibi hep birlikte, temel hak ve özgürlükleri geliştirerek, beraber üretip hakça paylaşarak gelecek güzel günlere ülkemizi hazırlamalıyız.

Şunu tekrar ve tüm samimiyetimle belirtmek isterim ki ,terörden medet uman, kan ve gözyaşından beslenenler her daim karşılarında bizleri bulacaklardır. Ayrıca terörle kararlılıkla yapılacak her türlü mücadelenin yanında olduğumuzu belirtirken sözlerimi Atatürk’ ün şu veciz sözleriyle bitirmek isterim.

Benim naçiz vücudum elbet birgün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR