23 Eylül 2017 Cumartesi

Onur ERCAN (Sesli & Yazılı Makale) / Ajans32

Tuz Deyip Geçme

16 Aralık 2011 Cuma 10:12
TUZ DEYİP GEÇMEMEK LAZIM, TUZUN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİNİN FARKINDA MIYIZ?

Yaşamımızın vazgeçilmez minarelerinden olan tuz, insan vücudunda hücrelerin sağlıklı üretimi ya da ölmesi için çok büyük bir rol üstleniyor.
Fakat hangi tuz?
Burası çok önemli...
Bakalım bize hangi tuz lazımmış? Nasıl kullanılacak, nereden temin edilecek. Bununla alakalı yaptığım küçük çalışmayı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim.

Bu Tuzumuzun ismi ''HİMALAYA TUZU''
BiyoJeokimyacı (Toprak ve Agrokimya Uzmanı), Doç.Dr. Hanım HALİLOVA ''Bu tuz, Himalaya başta olmak üzere dünyanın 5 önemli noktasından çıkan ve doğada ender olarak rastlanan Doğal Kristal Tuz lar yani genel bilinen adıyla Himalaya Kristal Tuzu , içeriğinde sahip olduğu muazzam mineral deposuyla ve moleküler yapılarının saflığı sayesinde adeta vücudumuz için doğal yenilenme kaynağıdır.'' Demiştir.
Günlük içmemiz gereken 2,5 litre su yerine; kola, çay, kahve, v.b. maddeler tüketilmektedir. Vücudumuzun susuzluğunu giderdiğimizi zannederken bu maddeler var olan suyun da atılmasına ve vücudumuzun kuraklaşmasına neden olur. Bu maddeleri (çay, kahve, kola ) vücudumuzdan atmak için aldığımızın 5 katı su içmemiz gerekiyor. 1 bardak kolayla vücudumuza giren toksinler ancak 29 bardak suyla atılabilir. Bütün yaşamsal olaylar hücre içindeki ve dışındaki tuzlu su ile gerçekleşir.

Yaşamı sağlayan olay ''Ozmos''

Hücreye su geçişi sağlanırken ENERJİ açığa çıkar, tıpkı şimşek yıldırım gibi doğal enerji ATP'dir. ATP enerji BEYİN ve SİNİR SİSTEMİMİZİN çalışmasını sağlayan enerjidir. ATP enerjisinin sürekli, sağlıklı, düzenli üretimi, HÜCRENİN yani metabolizmanın SAĞLIKLI yaşamı demektir. Bunu sağlayan doğal tuzlu sudur. Doğal tuz ve su olmadan hücrenin madde alışverişi, enerji oluşumu durur. Kısaca YAŞAM DURUR. Doğal tuz, su ile alınmadığında insan beyni ne düşünebilir, ne görebilir, ne de vücudun diğer organlarının verdiği bilgileri alıp gerekli reaksiyonları gösterebilir.Vücudun vazgeçilmez yaşam kaynağı su ve ''HİMALAYA kristal tuzudur''. Sağlığımızı korumak için Günlük 2.5 litre 'HİMALAYA kristal tuzlu su içmeliyiz.

İçilmediğinde hücrelerde kuraklık oluşur. Kuraklık ise kansere neden olur. Hücrelerimizde oksijen sadece suda çözülmüş olarak bulunur. Oksijen kanserli hücreyi öldürür. Hücrelerimiz uzun süre susuz kalınca ENERJİ KITLIĞINA düşer. Suyla enerji üretemeyen hücre kendi katı maddeleriyle enerji üretmek zorunda kalır. Katı maddeler enerjiye dönüşürken asit artar, TOKSİNLİ maddeler oluşur. Beyin su kaybını önlemek için bölgenin kan dolaşımını keser. Hücre oksijensiz kalır. Hücre içinde ve dışındaki toksin maddeler gittikçe artar. Bu durum sonucunda bir dizi olaylar oluşur ve hücrenin genetik yapısı değişir.

Oksijensiz yaşayan ilkel anaerob hücre KANSERLİ hücreye dönüşür. Susuz kalan vücutta artık savunma sistemi çökmüştür
SÜREKLİ İÇİLEN DOĞAL KRİSTAL TUZLU SU KÜRÜNÜN, ŞU FAYDALARI GÖRÜLMÜŞTÜR
* Vücudun asit baz dengesini olumlu etkiler.
*Dolaşım sistemi ve organları olumlu etkiler.
* Kan basıncının dengelenmesine yardımcı olur.
*Vücutta biriken toksinlerin ve ağır metallerin dışarı atılmasına yardımcı olur

KİLO kontrolü, DEPRESYON, STRES, BÖBREK TAŞLARININ ve KUMLARININ ERİMESİNE, KOLESTROLE, KALP RİTMİNİ DÜZENLEME, KALP ve DAMAR HASTALIKLARI, MİGREN, KEMİK ERİMESİ (Osteoporoz), GUT hastalığına, KİREÇLENME, ROMATİZMAYA, HASTA HÜCRELERİN OLUŞUMUNU ÖNLEMEYE ve İYİLEŞMESİNE YARDIMCI olur, UYKU düzeni sağlar, DİABET (ŞEKER) RAHATSIZLIĞINA ALZHEİMER, ASTIM ve ALERJİYE (1 litre suya 2 çay kaşığı SOLE katılıp her gün 10 dakika buharında durularak rahatlamaya yardımcı olur.) KASLARDAKİ güç kaybına, YAŞLANMAYI GECİKTİRMEYE YARDINCI OLUR. MAKSİMUM ENERJİ kaynağı olduğundan YORGUNLUĞA karşı, KRAMP ve ADELE ağrılarının giderilmesine yardımcı olur. HAFIZA, UNUKANLIK İLE İLGİLİ SORUNLARDA SEDEF, EGZAMA, SİĞİL gibi cilt rahatsızlıklarına, AKNE ve UÇUKTA (SOLE %26 lık tuzlu sudan siğil, uçuk ve akneye sürülür .) CİLT LEKELERİ ve ÇİLLERE ( SOLEDEN akşam yatmadan cilt lekeleri ve çillere sürüp kuruduktan sonra krem sürün.(Kaynakça)

84 MİNERALLİ DOĞAL KRİSTAL TUZUN KULLANILMASI
Kristal tuz cam bir kavanoza konur, üzerini kapatacak kadar su eklenir ve bu karışım erimeyecek seviyeye geldiğinde %26 lık doymuşluğa ulaşır. Bu kristal tuzlu eriyik su=SOLE dir ve artık kullanıma hazırdır.

DOĞAL KRİSTAL TUZ + SU = SOLE = SIVI GÜNEŞ olarak adlanılır. ÇÜNKÜ 256 MİLYON YIL önceki temiz denizler o dönemin ekolojik koşullarının etkisi ile aşırı Güneş ışınlarıyla kurumuş ve bu güneş enerjisini içinde hapsetmiştir.

SOLEYİ, TUZ KULLANMANIZ GEREKEN TÜM GIDALARDA kullanabilirsiniz.
Ayrıca tuzlukta yemeklerinizde de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
YÜKSEK TANSİYON HASTALARININ KULLANIM ŞEKLİ
Günlük tüketmemiz gereken ortalama 1,5lt. suya 1 çay kaşığı SOLE katarak düzenli içilmelidir. Vücudumuzun ihtiyacı olan SU ve MİNERALLER hücreler tarafından alındığından hücrelerin kuraklığı giderilecek ve zamanla yüksek tansiyonda rahatlamaya yardımcı olacaktır.(Kaynakça)
DOĞAL Kristal tuzsuz su içildiğinde vücudun doğal minerallerini eksilterek, vücut hücrelerine girmeden süzgeçten geçer gibi vücuttan çıkıp gider. Bu nedenle kristal tuzlu su içmeliyiz.

DİĞER SAĞLIK PROBLEMLERİNDE ve SAĞLIKLI İNSANLARDA KULLANIM ŞEKLİ :
Günlük içmemiz gereken 2,5 lt. SUYA 1 ÇORBA KAŞIĞI SOLE katılmalıdır. Bu ENERJİ ve YAŞAM KAYNAĞI suyu sabah aç karına, yemeklerden yarım saat önce ve 1 saat sonra, 1'er bardak içmelidir. Yemeklerde kesinlikle su içmemeliyiz.
Oysa 84 elementli HİMALAYA KRİSTAL TUZU insan fizyolojisinin birkaç ay gibi kısa sürede kendini toparlamasına, hücrelerin yenilenmesi, onarılması tedavisine maksimum seviyede yardımcı olur.

DOĞAL KRİSTALLİ SU KÜRÜNÜ sürekli yapmamız gerekir. Çünkü Doğal Kristal Tuz vücudumuz için gerekli olan mineralleri içerir.(Kaynakça)
İşlem görmüş sofra tuzunun zararları vücut için agresif bir maddedir. Günlük hayatta gıda maddelerinin çoğuna katılır ve vücuda girdiğinde vücut kendini korumak için atmaya çalışır. 1 birim rafine tuzu 23 misli su vücuttan atabilir. Böbreklerimiz 1 günde en fazla 5 gr. tuzu vücuttan uzaklaştırabilir iken insanların gün içinde 20 gr.tuz tükettiği kanıtlanmıştır. Fazlası kemikler üstünde kristalleşir ve rahatsızlıklara neden olur. Tuz vücutta hayvansal proteinlerle birleşerek ÜRİK ASİT denen zararlı maddelere dönüşür. Bu olay uzun vadede canlının ölümüne varan organizma bozukluklarına neden olabilir. Vücuda yeterince su girmeyince vücut kendi hücrelerinin suyunu kullanır ve SUSUZ KALAN HÜCRE ÖLÜR.

O bakımdan, İŞLEM GÖRMÜŞ SOFRA TUZU bu nedenle birçok hastalığa sebep olabilmektedir.
Peki bu tuzu şu an nereden bulacağız? Biz pazarlarda, marketlerde ve mağazalarda bulamadık. En son bir network sistemiyle çalışan ''www.caglarnetwork.com'' bir şirketten bulabildik. Fiyatı normal işlenmiş tuzlara göre biraz tuzlu ama onun çaresinide sisteme üye olmakta bulduk, hem kendi tuzumu sudan ucuza getirirken, hemde bu sistemin buna benzer faydalı diğer ürünlerini de insanların hizmetine sunmuş oluyoruz. Bir çok kişi bu işi ek olarak yapıp parada kazanıyor.

Sizlerde tuzunuzu sudan ucuza getirmek ve sağlık bakımından tuzunuzun kuru olmasını istiyorsanız âcizane tavsiye ederiz.
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR