21 Eylül 2017 Perşembe

Onur ERCAN (Sesli & Yazılı Makale) / Ajans32

Üç gaf, Üç fani

30 Haziran 2011 Perşembe 17:01

Dünya konuşurken insanlarda boş durmuyor.
Konuşan konuşana…
Isparta’da, son zamanlarda gerek makaleler de, gerekse haberler de yapılan yorumlar dikkat çekiyor. Geçen hafta içinde sitemizde yayımlan bir haberde, artık yılların eskittiği ünlü gazeteci Emin Çölaşan bir makalesinin ardından Ispartalı'dan özür diledi. Bu özür yazısına yapılan bir yorum ve CHP’den milletvekili seçilen ve yemin etmeyen Sayın Öner için yapılan yorum dikkatimi çekti.

Güler misin ağlar mısın?

Emin Çölaşan’ın yazısın da:
Birileri gaf yapmış, Sokağa pankart asmış…
Bu gafı, birileri birilerine iletirken gaf yapmış…
Ardından en son gafı da yılların eskittiği, Emin Çölaşan yapmış…

HABER

Bir Isparta'lı okurunun gönderdiği "Yoksullarımıza desteği reklâm yapmadan yaptık" yazılı pankartın altına, "İşte AK Partili Isparta Belediyesi'nin rezaleti" diye yazan Çölaşan'ın çuvalladı.

 Çölaşan özür diledi ama AK Parti'den değil, kurnazca bir yöntemle sadece okurlarından özür dilemekle yetindi. Yazar, bu hatayı nasıl yaptığını okurlarına şu sözlerle anlattı: "Sevgili okuyucularım, dünkü yazımda bir yanlış yaptım. Hata tamamen bana aittir ve sizden özür diliyorum. Bundan bir süre önce iki okuyucumdan bir mektup, bir mesaj geldi.

Her ikisinde de Isparta Belediyesi'nin caddelere astığı afişlerin fotoğrafları vardı: "Yoksulumuza desteği reklâm yapmadan verdik." Bir okuyucum mesajında sadece "Isparta Belediyesi" derken, öteki okuyucum mektubunda "AKP'li Isparta Belediyesi" diyordu.. Ben de buradan yola çıkıp dünkü yazımda belediyeyi AKP'li yaptım! Oysa MHP'li imiş. Bunu mazeret olarak söylemiyorum. Ne olursa olsun benim hatamdır, günlük telaş içerisinde gözümden kaçmıştır. Açıkçası, Isparta'da belediyenin MHP'li olduğunu bilmiyordum. Hem ben yanıldım, hem de sizleri yanıltmış oldum. Bir kez daha özür diliyorum"

BU YAZININ YORUMU:

Eee kolay değil Emin Efendi hayat bu adamı eskitiyor. Artık yaşlanmışsın. Nereden anladığımı soracak olursan, çok yakışmış olmasına rağmen saçın sakalın da ağarmış oradan biliyorum. Ha! Bir de Ispartalı’nın sana gönderdiği yazılardaki doğruluk payını teyit etmemişsin. Unutmuşsun, unutmak da yaşlılık alameti sayılır. Hayırlısı olsun dert etme, ''nasıl olsa her fani ölümü tadacak''... Bir gün hepiniz üzerine bastığımız toprağın altına gireceğiz...
 
12 HAZİRAN SECİMLERİNDE ISPARTA’DAN CHP'DEN MİLLETVEKİLİ SECİLEN VE YEMİN ETMEYEN, ESKİ VALİMİZ SAYIN ÖNER İÇİN YAPILAN YORUM:

Isparta'yı en iyi Isparta'lı temsil eder. Başka adam mı kalmadı da başkaları vekil oluyor. Meşhur atasözü ''El elin eşeğini türkü söyleye söyleye ararmış'' Benim Anadolu insanım işte, birileri bir şeyler yapar onlar da seyreder. Buna şimdi kuzuların sessizliği deniyor... Yemin etmezken Isparta’dan kaç kişiye sormuş, ben yemin etmeyeceğim ne dersiniz diye, madem vekilimizi biz seçtik yemin etmemesi bizim irademiz mi olmuş oldu. Görüldüğü gibi her şey ortada, bu çarpık yapılanma da, mebusları birileri seçiyor onlar da birilerinin insifiyetini oynuyor. Böyle olunca da ne kendine, ne de vatanın bölünmez bütünlüğüne faydası oluyor. Daha çok arayacaksınız kendi öz evladınızı ey Isparta’lı

İşte böyle birileri bir şey konuşurken ve yaparken, işte Isparta'lı da boş  durmuyor. Hem okuyor, hem de YO-RUM-LU-YOR...

 

 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR