23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Mayıs 2016 Pazartesi 22:57

Üç Mahalle’nin Revizyonu Haziran’a Kaldı

Revizyon kararı alınmış olan Fatih, Zafer ve Muzaffer Türkeş Mahalleleri devamı için hazırlanan 1/5000 ve 1/1000 İmar Planlarının görüşülmesi konusunda incelemeler sürdüğü için konu Haziran meclisinde karara bağlanacak.
Üç Mahalle’nin Revizyonu Haziran’a Kaldı

Isparta Belediyesi, Fatih, Zafer ve Muzaffer Türkeş Mahallelerinde imar çalışmalarına hız verdi. Üç mahallenin revizyon imar planları Mayıs ayı meclis toplantılarında gündeme alındı. Ancak, karara bağlanamadı.

3 MAHALLE İÇİN İMAR PLANI HAZIRLANDI

Isparta’nın yeni kurulmasına rağmen en çok konutlaştığı ve yoğunluğun yaşandığı üç mahallenin revizyon planların devamı için 1/5000 ve 1/1000 İmar Planları hazırlandı. Isparta Belediyesi imar çalışmalarına ağırlık verdi. Fatih, Zafer ve Muzaffer Türkeş Mahalleleri için alınan revizyon kararının devamı anlamı için hazırlanan imar planları meclisten geçecek. Böylece, zaten yaşanan hızlı konutlaşmadan dolayı hızla genişleyen bu üç mahalle ilave olarak hazırlanan revizyon imar planı ile daha da genişleyecek.

HALİHAZIRDAKİ REVİZYON PLANINA DEVAM EDİLECEK

Söz konusu üç mahalleye ait revizyon imar planlarının yapılabilmesi amacıyla geçtiğimiz yıllarda yapılan çalışmalarda kurum görüşleri alınarak planlamanın altyapısı oluşturulmuştu. Revizyon kararının devamı konusunda ise en önemli kurum olan Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün incelemelerinin meclis gündemine alındığı ve kamu yararı kararı alınması için konunun mecliste görüşülmesinin istendiği ifade edilirken belediye meclisinde bu bölgelerdeki planlamanın hızlandırılması için gerekli kararının mecliste alınması gerektiği belirtiliyor.

KOMİSYON; “İNCELEMELER DEVAM EDİYOR”

Bu doğrultuda; Isparta Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısının ilk toplantısında gündeme alınan ve gündemin 5. Maddesinde yer alan; Revizyon kararı alınmış olan ilimiz Fatih, Zafer, Muzaffer Türkeş Mahalleleri devamı için hazırlanan 1/5000 ve 1/1000 İmar Planlarının görüşülmesi teklifi, İmar Komisyonuna havale edilmişti. Komisyon, bu konuda hazırladığı ve Mayıs ayı son toplantısında meclise sunduğu raporda; “Bu konuda komisyonumuzca yapılan inceleme devam ettiğinden konunun bir sonraki meclis toplantısında görüşülmesi uygun bulunmuştur” kararına vardı. Komisyonun bu kararı olduğu şekliyle meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

HAZİRAN MECLİSİNDE KARARA BAĞLANACAK

Böylece, Revizyon kararı alınmış olan Fatih, Zafer ve Muzaffer Türkeş Mahalleleri devamı için hazırlanan 1/5000 ve 1/1000 İmar Planlarının görüşülmesi konusu incelemeler sürdüğü için konu Haziran meclisinde karara bağlanacak.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR