19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Şubat 2012 Çarşamba 08:00

Uçak Kazası Mağdurları Köşk'e Çıkıyorlar

Atlasjet kazasında ortaya çıkan skandallar kazazede aileleri de harekete geçirdi. Aileler, tıpkı BBP lideri Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasında olduğu gibi devletin zirvesinin konuya el atmasını istedi.
Uçak Kazası Mağdurları Köşke Çıkıyorlar

Atlasjet kazasında ortaya çıkan skandallar kazazede aileleri de harekete geçirdi. Aileler, tıpkı BBP lideri Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasında olduğu gibi devletin zirvesinin konuya el atmasını istedi. Aralarında imza toplayan aileler, dilekçeyi Cumhurbaşkanı Gül'e sunarak randevu talep etti

Isparta'da dünyaca ünlü Türk fizikçilerin de yaşamını yitirdiği ve toplam 57 kişinin öldüğü 2007'deki uçak kazasıyla ilgili dava Köşk'e taşınıyor. Kazadaki delillerin sistematik bir örgütlenmeyle karartıldığını belirten ölen yolcu yakınları, imza toplayarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e "Konuyu, Devlet Denetleme Kurulu (DDK) araştırsın" talebinde bulundu.

SABAH'ın, kazadaki delillerin karartıldığına ilişkin ortaya çıkardığı belgelerin de araştırılmasını isteyen aileler, kazanın ancak DDK'nın devreye girmesiyle çözüme kavuşabileceğini belirttiler. Cumhurbaşkanı Gül'den randevu talep ettiklerini belirten Dr. Nevzat Doğan "Birileri bu kazayı örtbas etmeye çalışıyor" açıklamasını yaptı. Kazazedelerin avukatı Şehnaz Yüzer ise kazaya ilişkin somut verilerin yok sayıldığını söyledi. Yüzer, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasında karakutudaki bilgileri karartmaktan tutuklanan Feridun Seren'in, Isparta'daki uçak kazasında da Kırım Heyeti Başkanı olduğunu hatırlatarak, "Bu kazanın da bilgilerini karartmadığından nasıl emin olabiliriz?" dedi.

DEVLET DENETLEME KURUMU ÇÖZER
Yüzer şöyle devam etti: "Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasında DDK harekete geçti ve karakutunun sökülerek kayıtların silindiğini tespit etti. Atlasjet kazasında da 'karakutuda kayıtlar yok' deniyor. Artık tek umudumuz Cumhurbaşkanı Gül'dür. Kendisi bu kazanın üzerine giderse herkes gerçekleri öğrenecek."

KANKA KURTARMAYA VETO
57 kişinin hayatını kaybettiği Atlasjet kazasına ilişkin gizli kalan belgeleri Türkiye SABAH'tan öğrendi. Bu konuda Atlasjet yetkilileri başta olmak üzere herkes derin bir sessizliğe gömülürken, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu'nun (TÜGİK) eski başkanı Hazim Sesli, TÜGİK'in adını kullanarak tekzip metni hazırlayarak, yapılan haberlerin durdurulmasını istedi. Atlasjet yöneticileri ile yakın ilişki içinde olan Sesli'ye cevap ise TÜGİK Başkanı Erkan Güral'dan geldi. Güral, "Hazim Sesli'nin yazısından üzelerek haberim oldu. TÜGİK Genel Başkanı olarak şahsımın, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın ve TÜGİK üyelerinin bilgisi dışında, kesinlikle katılmadığımız kişisel fikirlerini kurumumuzun görüşü gibi aktarmasını son derece yadırgadım" dedi.

(Sabah)

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR