23 Eylül 2017 Cumartesi

Onur ERCAN (Sesli & Yazılı Makale) / Ajans32

Uğurlar Olsun ''Can'', Hoş Geldin ''Çınar''.

16 Ağustos 2013 Cuma 11:42

Sayın valimiz Niyazi Can Beyefendiye İstanbul'da ki görevinde başarılar dilerim. Kendisini çok zor görevler bekliyor, fakat o zorlukları aşabilecek bir yapıya sahip olduğunu Isparta'da olduğum süre içinde görmüştüm...

Bu arada ajans32'nin sahibi değerli Mustafa Kahraman'ın ''Çınar'' adını verdiğ oğlu dünyaya gelmiştir, dünyalar tatlısı kızı Masal'dan sonra onun kadar tatlı Çınarcığa da Allahü teala hayırlı ömür versin.

Kadir Yavuz hocamızı her zaman taktir ederim ve severim. Gerek denemeleriyle, gerekse yayımladığı 20 den fazla kitaplarıyla Türk edebiyatına çok kıymetli eserler kazandırmıştır. Bilenlere Sayın Vali yardımcımız ve Kadir Yavuz ikisi de Isparta için ayrı ayrı birer ''Çınar''. Kadir bey, Kadir kıymet bilen bir insan olduğu için Niyazi beyi de köşesinde olması gerektiği gibi çok güzel uğurlamış.

Son yıllarda Isparta' da görev yapan valiler havasından mı suyundan mı bilinmez, acizane görüşümü soracak olursanız, Isparta'ya dışarıdan gelenlerin üzerine gül kokusu sinince o insanın marka değeri artıyor. Daha önceki vali Ali Haydar Öner Milletvekili oluyor, şimdilerde Vali yardımcımız Niyazi Can Metropole vali yardımcısı oluyor. Böyle olunca akıllara, 2014 mahalli seçimlerinde bu sefer haklın sevdiği, hatta yapılan araştırmalarda sayın Mustafa Kahraman'ın da kendi köşesinden vurguladığı gibi Sayın Vali Memduh Oğuz beyefendi de belediye başkanı mı olacak geliyor.

Isparta, Türkiyede ki illerin içinde, gerek havasıyla, gerek trafiğiyle, gerek şehircilik yapısıyla gerçekten huzurla yaşanabilecek en önemli illerin içinde olduğunu defalarca teyit edildi. Elbette böylesine güzide bir kente kendine yakışır bir Vali, Emniyet Müdürü ve Belediye başkanı olmalı. Burada konusu açılmışken bir gerçeği de bahsetmeden geçemeyeceğim. Isparta Emniyet Müdürümüz, bekrauntu dolu dolu olan Sayın Mehmet OR sonrası kentte hırsızlık ve şuç olaylarında ciddi azalmalar olduğunu basının ve okurlarımın zaman zaman konu ettiğine şahit oluyorum.

Devletimiz, atanmış noktasında bu güzide kentin marka değerine paralel çok güzel atamalar yapıyor, eminim ki seçilmiş noktasında da değerli Isparta halkı gereğini yaparak bir daha ki seçimlere kadar kendilerine hizmet edecek belediye başkanını seçecektir.

Şairin de dediği gibi : Biri gider biri gelir bu devran hep döner.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR