25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Nisan 2011 Pazartesi 18:29

Uluborlu'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Kutlu Doğum Haftası Isparta’nın Uluborlu ilçesinde Uluborlu müftülüğün hazırlaşmış olduğu çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Uluborluda Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Kutlu Doğum Haftası Isparta’nın Uluborlu ilçesinde Uluborlu müftülüğün hazırlaşmış olduğu çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Peygamberimizin (SAV)1440. Yılı münasebetiyle Alaadin Keykubat Halk kütüphanesinde konferans düzenlendi. konferansa konuşmacı olarak Konya Selçuklu üniversitesinden ilahiyat fakültesinde öğretim görevlisi Prof. Dr. Süleyman Toprak katıldı.

Programa ilçe kaymakamı hayati Taşdan Senirkent ilçe müftüsü Kemal Bal, daire amirleri ve çok sayıda halk katılımı ile gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını yapan ilçe müftüsü Yusuf Acar bu yıl peygamberimizin (SAV) özelliklerinde biri olan merhametini ve rahmetini halkımıza ve Gençlerimize anlatmayı düşündüklerini söyledi. Ayrıca içe müftüsü Yusuf Acar Peygamber Efendimizin(SAV) anlatmaya denizler kadar mürekkep olsa anlatmaya yetmez dedi.

Konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Süleyman Toprak onun hayatında sunaca cağımız kesitler kendi hayatımızda nerede bizim neredeyiz sualine cevap aramanızı istiyorum dedi. Programda ilahiler ve sine vizyon gösterimi oldu daha sonra programa katılanlara ikram ve müftülükçe katılanlara kitap hediye edildi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR