20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
22 Nisan 2011 Cuma 15:08

UMEN Heyeti Isparta'da

Uzmanlaştırılmış Merkez Edinme Merkezleri Projesi (UMEM) kapsamında Ankara'dan gelen teknik heyet, Isparta'da faaliyet gösteren firmalarda incelemelerde bulundu.
UMEN Heyeti Ispartada

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi tarafından ortaklaşa yürütülen UMEM Beceri 10 Projesi, il bazında sektör ihtiyaçlarını dikkate alarak işsizlik sorununu çözmeyi ve firmalara iyi yetişmiş ara elemanlar kazandırmaya devam ediyor. İ

ŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) temsilcilerinden oluşan teknik heyet, UMEM Beceri 10 kapsamında yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi almak ve görüş alışverişinde bulunmak üzere Isparta'ya geldi.

Kurs yönetimi, katılımcı firmalar ve kursiyerler ile toplantılar düzenleyen teknik heyet, teorik eğitim veren meslek liselerini ve stajyer talebinde bulunan firmaları da ziyaret etti.

TOBB ETÜ Sosyal Politikalar Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. A. Talha Yalta, UMEM Beceri10 Projesi'nin farklı illerdeki farklı meslek ve beceri ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflediğini bildirdi.

Yrd. Doç. Dr. Yalta, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından koordine edilen UMEM Beceri 10 çalışmaları kapsamında Isparta'daki firmalardan yaklaşık 450 adet stajyer talebi toplandığını ve bu çerçevede farklı dallarda meslek edindirme kursları açıldığını söyledi.

İŞKUR İstihdam Meslek Uzmanı Özkan Öztürk ise Mart ayından itibaren başlayan kursların bir bölümünde teorik eğitimin önümüzdeki günlerde tamamlanarak firmalarda işbaşı eğitime geçileceğini anlattı.

Yüzde 90'ının işe yerleştirilmesinin hedeflendiğini ve eğitim süresince kursiyerlere zaruri giderlerini karşılamak üzere harçlık ödendiğini söyleyen Öztürk, Isparta'da farklı alanlarda yeni kursların açılmaya devam edeceğini belirtti.

Öztürk, iş arayan gençleri ve eleman arayan firmaları Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ile irtibata geçmeye ve www.beceri10.org.tr adresini yakından takip etmeye davet etti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR