25 Ekim 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Mayıs 2021 Cuma 09:11

Üniversite Sanayi İşbirliği Devam Ediyor

Üniversite Sanayi İşbirliği Devam Ediyor
Üniversite Sanayi İşbirliği Devam Ediyor

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) arasında eğitim ve kamu alanlarını kapsayan işbirliği anlaşması imzalandı. 

ISUBÜ Rektörlük Senato Toplantı Salonunda gerçekleşen imza törenine ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, ISUBÜ üst yönetimi MEYOK Koordinatörlüğü temsilcileri,  MÜSİAD Isparta Şube Başkanı Yalçın Baysan ve MÜSİAD üyeleri katıldı.

ISUBÜ ile Isparta MÜSİAD işbaşı eğitimi konusunda protokole imza attı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. İbrahim Diler geçen dönemde 3 bin öğrencinin işbaşı eğitiminden faydalandığını ve maaş ile sağlık desteğinin sağlandığını söyledi.

Böylece Isparta’daki iş dünyası ile ISUBÜ de eğitim gören öğrenciler arasında istihdam yönünden büyük katkı sağlanmış olacak

Törende protokole imza atan Isparta MÜSİAD Şube Başkanı Yalçın Baysan, geleceğimizin teminatı gençlerin böylesi bir çalışma ile hayata hazırlanmasının büyük önem arzettiğini kaydetti. 

İmzalanan anlaşma ile birlikte kurumların, ulusal ve uluslararası alanlarda yapılacak teknoloji geliştirmeye yönelik AR-GE projelerinin hazırlanmasında işbirliği yapması bekleniyor.

Bununla birlikte yapılan çalışmalarda şirketleşme ve girişimciliğin artması, yeni fikir ve icatların bilimsellik çevresinde ticarileştirilmesi, fikirlerin ticarileşebilecekleri ortamlara kavuşturulması hedeflenecek. Ayrıca üniversite-sanayi birlikteliğinde gerçekleşecek projelerde yenilikçiliğin geliştirilmesi teşvik edilecek.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR