21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
16 Ocak 2012 Pazartesi 15:01

Usta Adaylarına Deprem Eğitimi

Isparta Mesleki Eğitim Merkezinde 14 Ocak 2012 Cumartesi günü usta adaylarına yönelik olarak Deprem Eğitimi verildi.
Usta Adaylarına Deprem Eğitimi

Isparta İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Deprem ve Müdahale Şube Müdürü Osman Demiray tarafından verilen eğitime, merkezde görev yapan idareci ve öğretmenler ile 200 civarında ustalık kursiyeri katıldı.

Deprem ve Müdahale Şube Müdürü Osman Demiray, depremle ilgili genel açıklamalar ve ilimizde bu güne kadar yaşanan depremler, tabii afetler konularında açıklamalarda bulundu. Demiray, deprem öncesi alınacak tedbirler, deprem sırasında yapılması ve yapılmaması gerekenler konusunda görsel materyaller kullanarak ayrıntılı bilgiler verdi. Depremin ülkemizin ve ilimizin bir gerçeği olduğunu belirten Demiray, “Buradan hareketle depremle birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz. Deprem öncesi alacağımız her önlem, can ve mal kayıplarını en aza indirecektir. Deprem öldürmez, çürük binalar öldürür bunu hatırımızdan çıkarmamalıyız. Onun için binalarımızın sağlam olup olmadığını kontrol ettirmeliyiz.” dedi.

Şube Müdürü Demiray, “Böyle bir eğitimin yapılması konusunda bizlerden destek isteğinde bulunan ve bizleri sizlerle buluşturan Isparta Mesleki Eğitim Merkezi yöneticilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Ustalık Eğitimi Kursiyerleri de sordukları birbirinden ilginç sorularla deprem konusunda ayrıntılı bilgi sahibi olma fırsatı yakaladılar. Ayrıca kursiyerlere depremle ilgili hazırlanan afiş, broşür ve dokümanlar dağıtıldı.

Merkezin Ustalık Kursu Eğitimi ve Sosyal-Kültürel etkinliklerinden sorumlu Merkez Müdür Yardımcısı Şaban İLİKSİZ, eğitim sonrası yaptığı konuşmada “Her hafta ustalık kursiyerlerimize ve çırak öğrencilerimize çeşitli konularda konunun uzmanlarınca eğitimler verdirmeye devam ediyoruz. Bu güne kadar Yangın, Sigara ve Madde Bağımlılığı konularında eğitimler verildi. Bu hafta da deprem konusunda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri bizleri bilgilendirdiler. Kendilerine bu eğitimler ve yaptıkları yararlı çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyoruz. Bu tür etkinliklerimiz önümüzdeki günlerde de devam edecektir.” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR