24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Aralık 2014 Pazartesi 08:43

Uyarmıştık! Keşke Dinleseydiniz

Dün Deregümü Kavşağında bir kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazası Ajans32'nin 10 Nisan'da yaptığı uyarının ne kadar haklı olduğunu ortaya çıkardı.
Uyarmıştık! Keşke Dinleseydiniz

BU HABER 10 NİSAN 2014 TARİHİNDE AJANS32'DE YAYINLANDI  

Isparta Belediyesi’nin başarılı asfalt çalışmaları sonrasında kaldırılan tümsekler şimdilerde mahalle sakinlerini ve yolu yoğun kullanan Deregümülüleri huzursuz ediyor.

Isparta Belediyesinin afsal çalışması kapsamına alıp başarı ile sonlandırdığı 202 cadde şimdilerde büyük bir tehlikeye zemin hazırlıyor. 202 caddede yeni dökülen asfaltta araçların hızlı seyir etmesi ve 215 cadde kavşağındaki tümseklerin kaldırılması ile yolu sıkça kullanan Deregümü halkı kazalardan çekindiklerini ve bir an önce bu kavşağa ışıklı uyarı sistemi yerleştirilmesini istiyor.

HERGÜN KAZA İLE BURUN BURUNAYIZ
Deregümü köyü toplu taşıma aracının şoförlüğünü yapan Hüseyin Doğan durumun ciddiyetine bir an önce varılması gerektiğini su sözlerle ifade etti."Bizim sürekli kullandığımız Deregümü Caddesi asfalt çalışmalarından sonra tehlike arz etmeye başladı. Belediyemiz güzel işlere imza atıyor onlara şüphemiz yok fakat bu yol için aldığı önlemler yetersiz geliyor. 202 cadde ve 215 cadde kavşağında çizgiler ve tabelalar ile uyarılar yapılmış ama sürücülerin buna pek riayet ettiği yok. Bu yolu en çok kullanan Deregümü halkı her gün kaza ile burun buruna geliyor. Yetkililerden isteğimiz bu durumun ciddiyetine varılması ve bir an önce somut tedbirlerin kavşağa uygulanmasıdır." şeklinde konuştu.

IŞIKLANDIRMA İHTİYAÇ
Yeni yapılan afsal ve ol üzerindeki tümseklerin kaldırılması ile sürücülerin hız yaptıkları Göltaş caddesi üzerinde geçtiğimiz hafta bir kazanın yaşandığını belirten köy halkı, "bu kaza bizim ışıklandırılmasını istediğimiz kavşağın yüz metre aşağısında meydana geldi. Kaza yapan araç aşırı hızlı idi. Bu araç anayoldan giden ve geçiş hakkına sahip olan araçlarada çarpabilirdi. Bu kazadan ders çıkarmamız lazım. İfadelerini kullandı.

UYARILAR YETERSİZ
Kavşak üzerinde bulunan tabelalar ve yerde yazan ikaz yazılarının yetersizliğini belirten Hüseyin Doğan, ‘Kavşakta işaretlemeler ve ikaz tabelaları mevcut fakat yetersiz. Göltaş Caddesinden adliye istikametine giden araçlar yolunda yeni yapılmış olmasından dolayı hızlı bir şekilde seyir ediyorlar. Bu kavşağa gelince yol işaretlemelerine dikkat etmedenkavşağa giriyorlar. Biz bu kavşakta birileri yaralanmadan, can vermeden önlem alınmasını istiyoruz.’ Dedi.

BELEDİYEYE GÜVENİYORUZ
Kavşak üzerinde bir kaza meydana gelmeden önce gerekli sinyalizasyon çalışmalarının yapmasını isteyen köy halkı, bu cadde üzerine asfaltı yapan belediye daha güvenli bir kavşak oluşturmak için gerekli çalışmaları yapacağından emin olduklarını belirtti.

BU KAZA 12 ARALIK 2014 TARİHİNDE OLDU VE BİR KİŞİ ÖLDÜKAZANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR