22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Temmuz 2011 Cuma 14:11

Uyduruk Kuran Kursu Yasası Kalkıyor

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kuran kurslarına 12 yaşından küçüklerin gitmesini yasaklayan yasayı değiştireceklerini söyledi.
Uyduruk Kuran Kursu Yasası Kalkıyor

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Çocuğun her türlü kursa gitmesi serbest iken dinini öğrenmek için kursa gitmesinin yasak olması demokrasi ayıbı, insan hakları ihlali. Bu uyduruk yasayı değiştireceğiz" dedi.

Bozdağ gazetecilerle yaptığı sohbette gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Yasa değişikliği hazırladıklarını belirten Bozdağ, “Bir baba, bir anne çocuğunu yazın her türlü kursa, etkinliğe rahatlıkla gönderirken, kendi dininin kitabını öğretmek istediğinde engelle karşılaşıyor. Bu, demokrasi ayıbıdır, hukuk ayıbıdır, insan hakları ihlalidir. Türkiye’yi bu ayıptan kurtarmak için gerekeni yapacağız. Bu uyduruk yasayı değiştireceğiz, bu sorunu çözeceğiz” dedi.

ALEVİ RAPORUNA DESTEK

Bozdağ, Alevi Bektaşi Federasyonu’nun artık “nefret suçu” iddiasıyla düzenli rapor hazırlama kararını şöyle değerlendirdi:

“Bu konuda ciddi sorunlar var, farkındayız. Ortada bir sorun varsa o sorunu rapora dönüştürmekten çekinmemek lazım. Bizim derdimiz aradaki uçurumları kaldırmak, birliği, kardeşlik hukukunu güçlendirmek, duvarları kırmaktır.”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR