16 Ağustos 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Temmuz 2018 Salı 17:15

Vali Günaydın’dan Müjde Üstüne Müjde

Vali Günaydın’dan Müjde Üstüne Müjde
Vali Günaydın’dan Müjde Üstüne Müjde

Merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarlarının  katılımı ile her ay düzenli olarak yapılan  muhtarlar toplantısının Temmuz  ayı toplantısı  Vali Şehmus Günaydın’ın başkanlığında  gerçekleştirildi. 

Bu makamlarda var olma nedenlerinin görev yaptıkları bölgelerdeki insanlara hizmet etmek olduğunu belirten Vali Şehmus Günaydın Isparta’da görev yaptığı süre içinde köylerin çok büyük bir kısmını ziyaret ettiğini belirterek, köylerde kendisine iletilen taleplerin yüzde 96’sının çözüme kavuştuğunu kaydetti.

Vali Günaydın 2018 yılı sonuna kadar vatandaşlara verdikleri sıcak asfalt sözünü de yerine getirmek üzere olduklarını belirterek 2023 yılına kadar, iki bin kilometre köy yolunu da  sıcak asfalta kavuşturacaklarını söyledi.

Kilit parke taşı konusunda köylerde önemli çalışmaların yapıldığını kaydeden Vali Günaydın, içme suyu pompa enerjilerinin güneş panelleri ile sağlaması konusunda  çalışmaların 116 köyden, 104’ünde  bittiğini kaydederek, aynı sistemi sulama pompalarında da   kullanmak için arayışların  devam ettiğini kaydetti.

Vali Şehmus Günaydın’ın üzerinde durduğu önemli konulardan biri de ihtiyaç sahibi vatandaşların tespit edilip ilgili birimlere iletilmesi oldu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR