24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
22 Şubat 2011 Salı 13:28

Vali Memduh Oğuz: 'İzcilik Erdemliliktir'

Isparta Valisi Memduh Oğuz, izciliği önemsediklerini belirterek, izcinin erdemli, iyi, kendisinden önce başkalarının hakkını düşünen insan olduğunu söyledi.
Vali Memduh Oğuz: İzcilik Erdemliliktir

Isparta Valisi Memduh Oğuz, izciliği önemsediklerini belirterek, izcinin erdemli, iyi, kendisinden önce başkalarının hakkını düşünen insan olduğunu söyledi.
    
Isparta Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz ve İl İzci Kurulu Başkanı Ali Kum, İzcilik Haftası etkinlikleri kapsamında Isparta Valisi Memduh Oğuz'u ziyaret etti.
 
Oğuz, ziyarette yaptığı açıklamada, izciliği önemsediklerini belirterek, özellikle gençlerin izcilik faaliyetlerinde bulunması gerektiğini kaydetti. İzcilerin yapacağı etkinliklerde kendisinin de yer almak istediğini belirten Vali Oğuz, ''İzci olmak demek, erdemli, iyi insan ve önce başkalarının hakkını düşünen insan olmak demektir. İzciliğin çalışmalarını önemsiyoruz ve gerekli desteği vermeye hazırız'' dedi.
    
Isparta Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz da, Isparta'da 35 izci lideri ve 630 izcinin bulunduğunu söyledi. Bu rakamları yeterli bulmadıkların belirten Yılmaz, izciliğin gönüllülük işi olduğunu, kurum olarak gereken desteği verdiklerini bildirdi. Isparta'daki izciler için yeterli fiziki alan bulunmadığını kaydeden Yılmaz, bu nedenle yapmak istedikleri bir çok etkinliği hayata geçiremediklerini söyledi.
    
İl İzci Kurulu Başkanı Ali Kum da, Vali Oğuz'dan, Gölcük Tabiat Parkı'nda bir alanın izcilik faaliyetlerinde kullanımına izin verilmesi talebinde bulundu.
    
Vali Oğuz, Çevre ve Orman İl Müdürü Tayfun Büyükküpçü'yü arayarak, izcilerin yapacağı etkinliklerde yardımcı olmalarını istedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR