21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Mayıs 2012 Cuma 19:10

Vali Oğuz, Halı Dokuma Atölyesini Ziyaret Etti

Isparta Valisi Memduh Oğuz, Isparta Genç İş Adamları Derneği (IGİAD) tarafından AB Kültür ve Sanat Hibe Projesi kapsamında açılan halı dokuma atölyesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Vali Oğuz, Halı Dokuma Atölyesini Ziyaret Etti

Ziyarette, Isparta Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Demiralay, yürütülen çalışmalar hakkında Vali Oğuz'a bilgi verdi.

Demiralay, Isparta Genç İşadamları Derneği'nin başlattığı Türkiye-Avusturya Kültür ve Sanat Uyumluluğu projesi kapsamında, Türk ve Avusturya kültürüne ait desen ve motifleri minyatür halılara dokuduklarını söyledi.

Projenin 150 bin avro AB hibesiyle hayata geçirildiğini, proje ile Isparta'da el dokuma halıcılığının yaşatılmasının amaçlandığını vurgulayan Demiralay, proje kapsamında açılan halı dokuma atölyesinde 20 bayanın çalıştığını, bu vesileyle kadın istihdamına katkı sağladıklarını belirtti.

Demiralay, minyatür halı ve plaket dokumalarının yanında cüzdan, pano, cep telefonu kılıfı, çanta gibi ürünleri dokumaya başladıklarını ifade ederek, projenin sürdürülebilir olmasını hedeflediklerini vurguladı.

Dokunan minyatür halıları inceleyen Vali Oğuz, projeyi başarılı bulduğunu, bu projeleri istihdam oluşturma ve ekonomiye sağladığı katkıdan dolayı önemsediğini ifade etti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR