25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Aralık 2011 Cumartesi 15:06

Vali Oğuz "Havamızı Kontrol Edemiyoruz"

Isparta Valisi Memduh Oğuz, Isparta'daki hava kirliliğinin şartlara göre değişkenlik gösterdiğini, 28 günde çok temiz ve çok kirli havanın bir anda yaşanabildiğini söyledi.
Vali Oğuz Havamızı Kontrol Edemiyoruz

Isparta Valisi Memduh Oğuz, Isparta'daki hava kirliliğinin şartlara göre değişkenlik gösterdiğini, 28 günde çok temiz ve çok kirli havanın bir anda yaşanabildiğini söyledi. 

Oğuz, Mahalli Çevre Kurulu Toplantısına katılarak, hava kirliliği ile ilgili denetimleri değerlendirdi. 

Isparta'nın önemli çevre sorunlarından birinin şehir merkezinde geçmişten bu yana yaşanan hava kirliliği olduğunu belirten Oğuz, kirlilik verilerine bakıldığında kirliliğin şartlara göre değişken olduğunu kaydetti. 1-7 Aralık tarihleri arasında kirlilik oranının yükseldiğini, 17-28 Aralık tarihleri arasında ise oranın düştüğünü söyleyen Oğuz, "Havamızı kontrol edemiyoruz, 28 günde çok temiz ve çok kirli havayı yaşayabiliyoruz" dedi. 

Hava kirliliğini önleyecek tedbirlere karşı asla taviz verilmeyeceğini, geçen yıllarda alınan kararların aynen uygulanacağını belirten Oğuz, Isparta'nın bir çanak içinde olduğunu ve hava hareketinin olmamasından dolayı havanın sabit kalarak, kirliliğe neden olduğunu kaydetti. 

Doğalgaz kullanımının önemini anlatan Oğuz, Isparta'nın büyük bir kesimine doğal gaz hattının döşendiğini ancak kullananların sayısının çok az olduğunu ifade etti. Oğuz, Isparta'nın sahip olduğu çevre yapısının doğal gaz kullanımını zorunlu hale getirdiğini söyledi. Toplantıda ilgili kurum temsilcileri görüşlerini sundular ve toplantıda geçmiş yıllarda alınan kararların sürdürülmesi kararlaştırıldı. 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR