27 Ocak 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
04 Ocak 2011 Salı 14:54

Vali Oğuz: Kaynakları Yerinde Kullanın

Isparta Valisi Memduh Oğuz, Isparta'da Görev Yaptığı Süre İçerisinde İsrafa Müsaade Etmeyeceğini Söyledi.
Vali Oğuz: Kaynakları Yerinde Kullanın

İl Genel Meclisi Başkanı Kadir Dal ve meclis üyelerini kabul ederek bir süre görüşen Oğuz, şu ana kadar hiçbir yerde meclisle ihtilafa düşmediğini ifade ederek kendisine bir görev düştüğünde her zaman meclisin yanında olduğunu belirtti.

Makamında meclis üyelerine tek tek çikolata ikram ederek, "Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım" diyen Oğuz, 'yerel Parlamento' olarak değerlendirdiği il genel meclislerinin yetkileri ve fonksiyonlarının arttırılması ile vasıflarının da yükseldiğini kaydetti.

Oğuz, kamu kaynaklarının kullanılmasında özen gösterilmesini isteyerek, "Milletimizin kaynakları sınırlı. Yeraltından petrolümüz fışkırmıyor. Altın madenlerimiz yok. Milletimiz çalışarak didinerek birtakım ekonomik değerleri üretiyor. Kamu olarak da siz milletin emanet ettiği bu kaynakları kullanıyorsunuz. Bunun tek kuruşu bile mukaddestir. Bunun çok iyi bilincinde olmamız lazım." dedi. Millete hizmet için kaynakların yerli yerinde kullanılması gerektiğini ifade eden Oğuz," Adalet sizin işiniz. Biz fikir alışverişinde bulunalım, hizmet standardını yükseltelim. Ağız tadımız olsun, arkamızda güzel işler bırakalım. Kırmadan dökmeden hizmet yapalım." diye konuştu.

Yapılacak olan işlerin kanunda, tüzükte belli olduğuna değinen Oğuz, meclis üyelerine şunları söyledi: "Ben size hep yardımcı olurum, her zaman yanınızda olurum. Desteğe ihtiyaç olduğunuzda yanınızda olurum. İşi kolaylaştıran hedefe yaklaştıran bir çabam olur. Siyasi bir bakış açımız olmaz, en faydalı olan kimse bizim en yakınımızdır. Önemli olan faydalı olmak. Hedefimiz budur."

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR