23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Mart 2013 Çarşamba 21:19

Vali Oğuz’a Memur Sen Desteği

Vali Memduh Oğuz’un açık alanda alkol kullanımına yasak getiren genelgesine Memur Sen’den destek geldi. Kararın toplum huzur ve güvenliği açısından faydalı olacağını ileri süren Akçil, Vali Oğuz’u tebrik etti.
Vali Oğuz’a Memur Sen Desteği

Çeşitli tartışmaları da beraberinde getiren açık alanda alkol kullanımını yasaklayan valilik genelgesine Memur Sen Konfederasyonu’ndan destek geldi. Konfederasyon Başkanı Osman Akçil açıklamasında “Isparta Valisi Sayın Memduh Oğuz 'Isparta il sınırları içinde açıkta alkol almanın engellenmesine dair' başlıklı kararı imzalayarak kamuoyuna duyurmuştur.

Bu karar il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçların aydınlatılmasına yöneliktir.

Yayınlanan bu genelgede; kamunun istifadesine açık park, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, belediye sınırları içerisinde meskun mahallerde, kara yollarında, umuma mahsus yerlerde veya umuma istifadesine sunulan piknik ve ören yerleri gibi alanlarda, gar, otopark, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel mekanlar, ibadethane ile terk edilen ve kullanılmayan yapılar,inşaatlar, banka ATM'leri köprü altlan, mezarlıklar, gezinti yerleri vb ile park halinde olduğuna bakılmaksızın her türlü aracın içinde alkol içilmesinin yasaklandığı belirtilmişti” dedi.

Akçil Vali Oğuz’u tebrik ederek “Genelgede yasağa uymayanlar hakkında Kabahatlar Kanunu'nun 32.maddesi gereğince para cezası uygulanacağı bildirilmiştir. Bu uygulama Isparta ili sınırlan dahilinde 7 Mart 2013 tarihinden itibaren uygulanacaktır. Halkımızın gönlüne tercüman olan bu uygulamayı yerinde ve uygun bulduğumuzu ifade ediyor ve sayın Valimiz Memduh Oğuz'u tebrik ediyoruz." İfadelerini kullandı.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR